SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazarlık Atölyesi'nin bu Haftaki Konuk Yazarı "Burcu AKSU"

  Karasu Yazarlık Atölyesinin Bu Haftaki Konuk yazarı "BURCU AKSU"Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni / Yazar Arzu ÖZDEMİR ve Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni/Yazar Burcu AKSU tarafından yürütülen yazarlık atölyesinin bu haftaki konuğu öğretmenimiz Burcu AKSU idi. Çocuk edebiyatı ve özellikle masal türü ile ilgili sorularımızı cevaplayan öğretmenimizin söyleşisine özellikle öğrencilerimiz ilgi gösterdi. Katılımcılar, öğretmenimizin yazmış olduğu masal türündeki kitap "Süslü"yü imzalatma şansını buldular. Bu söyleşi ile atölyemizin son oturumu da gerçekleştirilmiş oldu. Gelecek sene tekrar bir araya gelme temennisinde bulunan katılımcılar, verimli bir yıl geçirmelerine vesile olduğu için İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Ahmet Naci HELVACI ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin TURHAN'a teşekkürlerini ilettiler.
Yazarlık Atölyesi'nin bu Haftaki Konuk Yazarı

BURCU AKSU Kimdir?
1984 yılında Van'da doğdu. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümünden mezun oldu. Yine aynı üniversitede Halk Edebiyatı alanında yüksek lisansını tamamladı. Van ve Muş' ta başladığı öğretmenlik hayatına Sakarya Karasu Sezi Eratik Ortaokulunda devam etmektedir.İlk kitabı "Süslü" 2018 yılında Van Kültür Müdürlüğü tarafından yapılan masal yarışmasında derece almıştır. Masal türünde yazdığı bu kitapta öğretmenimiz akran zorbalığını ele almıştır. Kitabın en önemli özelliği Aksu'nun öğretmenliğe başladığı ilk yıllarda bir öğrencisinin adına yazmış olmasıdır.
Evli ve ikiz annesidir.30-05-202330-05-202330-05-2023
İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.