SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazarlık Atölyesi'nin bu Haftaki Konuğu Şair Zeynep ARKAN

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni / Yazar Arzu ÖZDEMİR ve Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni/Yazar Burcu AKSU tarafından yürütülen yazarlık atölyesinde bu haftanın konuğu "Orada Merhamet Varmış" kitabının şairi Zeynep ARKAN  oldu. Konuğumuz hem moderatörlerimizin hem katılımcıların sorularını büyük bir samimiyet ve içtenlikle cevapladı. Karasu'daki verilen bu eğitimin memnuniyet verici olduğunu söylerek, sınıfın enerjisinin kendisini mutlu ettiğini belirtti.     
Yazarlık Atölyesi'nin bu Haftaki Konuğu Şair Zeynep ARKAN

ZEYNEP ARKAN Kimdir?

1975 yılında Adapazarı'nda doğdu. Sakarya Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. İstanbul, Adapazarı ve Tokat'ta öğretmenlik yaptı. Çeşitli özel dosyalarda şiir ve eleştirinin yanı sıra dijital kültür, internet, sosyal medya gibi konularda çalışmalar yapmıştır. Buzdokuz dergisinin yayın kurulunda şiir ve eleştiri çalışmalarına devam etmekte ve Kocaeli'de yaşamaktadır. İlk şiiri Taşınmak, 2004 yılında Dergâh dergisinde yayımlandı. Daha sonra şiirleri, yazıları ve şiir eleştirileri Heves, Kökler, Kırknar, avantgardé, Karagöz, Hacı Şair, SomplaKa, Tezgah Fanzin, Davud'un İnsanları, Aşkar, Hece, Dergâh, Buzdokuz gibi dergilerde yayımlandı. Şiir kitapları: -İkrar (2006, Ebabil yay., 2021, Dergâh Yay.), - Orada Merhamet Varmış (2015, Ebabil yay. Eskader 2015 yılı Şiir Kitabı Ödülü) Söyleşi: -Söyleşerek Şiire Varmak (2018) Necip Fazıl İlk Eserler Şiir Ödülü (2020)

27-12-202227-12-2022

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.