SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN HÜSEYİN AVNİ COŞ´UN 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YIL SONU MEKTUBU

VALİMİZ SAYIN HÜSEYİN AVNİ COŞ´UN 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YIL SONU MEKTUBU

Eğitim camiasının çok değerli temsilcileri,

Kıymetli anne-babalar,

Sevgili öğrenciler,

 

 

9 Haziran 2017 tarihi itibarıyla 2016/2017 Eğitim Öğretim Yılı’nı tamamlamış bulunuyoruz. Yıl boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanınıza yürekten katılıyorum. Toplumumuzda karne demek sevinç demektir, heyecan demektir. Karnelerdeki notlar ne olursa olsun çocuklarımızın sonsuz gülüşlerinde, anne babaların gurur dolu bakışlarında “karne heyecanı” daima var olacaktır. Yıl boyunca emek sarf eden tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, huzur, mutluluk dolu bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum.

 

Sevgili öğrenciler,

Ulaşacağınız her başarı, mutluluğunuzu artıracaktır. Ancak başarıya giden hiçbir yolun tesadüflerden geçmediğini de bilmelisiniz. Karnelerinizi bir başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak değil kendinizi değerlendirdiğiniz, geliştirmeniz gereken yönlerinizi gösteren bir araç olarak görmelisiniz. Karnelerinize; çalışmalarınızın, azminizin, emeğinizin, gayretinizin sevince gark olmuş bir nişanesi olarak bakmalısınız. Yaz tatilinde ailenizle, sevdiklerinizle birlikte bir taraftan dinlenirken ve eğlenirken aynı zamanda çokça kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Kitap okumayı bir hayat tarzı haline getirin ve kendi hayatınıza değer katın… İyi tatiller…

 

Değerli okul yöneticileri ve öğretmenler,

Yüzyıllardır Anadolu’da Rumeli’de, Balkanlar’da huzur iklimini oluşturan, hoşgörü ve birlikte yaşama duygusunu topluma aşılayan sizler; şahsi çıkarları peşinden koşmayan, maziden aldığı güçle âtinin ışığına koşan; her daim mazlumların hâmisi, zalimin hasmı olan; ailesinin, milletin, ümmetin ve insanlığın sorunlarını çözmeye aday gençler yetiştireceksiniz. Umudun parıldadığı masum bakışlarda, anne-babaların dualarında, güzel ülkemizin aydınlık sabahlarında sizin emeğiniz, sizin alın teriniz var. Dinlenmeyi en az öğrenciler kadar sizler de hak ediyorsunuz. Sürekli gelişen ve değişen dünyamızda kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmemeniz temennisiyle, fedakârca çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

 

Kıymetli veliler,

Çocuklarımızın karneleri aslında onların ilgi, yetenek ve farklılıklarını yansıtan birer araçtır. Çocuklarınıza farklı etkinlik fırsatları oluşturmaya çalışmalısınız. Herhangi bir kıyaslamaya gitmeden çocuğunuzun neler hissettiğini anlamaya, onunla empati kurmaya gayret etmelisiniz. Çocuklarımızın, “en değerlilerimiz” olduğunu hatırdan çıkarmadan, onlara verdiğimiz değeri şartlara göre değiştirmeden, onları her daim sevginizle ve güveninizle sımsıkı kucaklamalısınız. Yaz tatilini fırsat bilerek çocuklarınızla daha fazla vakit geçirebileceğiniz etkinlikler planlamalı, birlikte yapacağınız etkinliklerle aile olmanın tadını daha da artırmalısınız…

 

Değerli yöneticiler, öğretmenler, veliler ve sevgili öğrenciler,

Gelecek zamanlarımız, geçmiş zamanlarımızdan çok daha güzel olacaktır. Sakarya’mız, eğitimde de ayağa kalkmaya hazırdır. Vatanımıza, değerlerimize, demokrasiye her daim sahip çıkan, sahiplenmenin en üst noktasında destanlar yaratan necip milletimizin çalışkan evlatları, ülkemizi müreffeh yarınlara taşıyacaktır. Bu vesile ile tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin Ramazan ayını tebrik ediyor, birlik beraberlik içerisinde, barış, kardeşlik, sevgi ve huzur ikliminde nice Ramazanlara ulaşmalarını Yüce Allah’tan diliyor, çok değerli öğretmenlerimize, gözümüzün nuru, geleceğimizin teminatı evlatlarımıza iyi tatiller temenni ediyorum. 

 

                                                                                                               Hüseyin Avni COŞ

 

                                                                                                                    Sakarya Valisi

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.