SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzaktan Eğitim (Eğitimde Teknoloji kullanımı, EBA Ders ve EBA V Sınıf - Bilinçli Güvenli İnternet Kullanımı Eğitimi)

Uzaktan Eğitim (Eğitimde Teknoloji kullanımı, EBA Ders ve EBA V Sınıf - Bilinçli Güvenli İnternet Kullanımı Eğitimi)

26-27 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul’da yapılan İl Milli Eğitim Müdürleri toplantısında Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi AVCI tarafından EBA ders ve EBA V sınıf uygulamalarının her ortamda tanıtılması konusunda kesin talimat verilmiştir. Bu kapsamda; 

       1- 2016 Yılı hizmetiçi eğitim faaliyetleri yayınlanmış olup mebbis modülü üzerinden başvuruya açılmıştır. Bu faaliyet içerisinde yer alan 2016000009 faaliyet numaralı “Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitimi” sizler için ayrılmıştır. Bu eğitimlere İl Koordinatörleri, Fatih Projesi Eğitmenleri ve Bilişim Teknolojileri Rehberliği görevini yürüten öğretmenler ( Şu an görevde olan ve ikinci dönem görev talep edecekler) dahil edilecektir. Eğitim uzaktan eğitim faaliyeti olup içerisinde  ; Eğitimde Teknoloji kullanımı, EBA Ders ve EBA V Sınıf eğitimleri bulunmaktadır. Daha önce yüzyüze ESY eğitici eğitimini tamamlamış olan eğitmenlerimiz dahil olmak üzere, il koordinatörleri, eğitmenler ve br rehberlik görevi yürüten tüm öğretmenlerin başvurması önem arz etmektedir. Son başvuru tarihi 04 Ocak 2016’dır. Bu eğitimin kontenjanı 5.000 kişidir.

       2- Yine Aynı şekilde 2016000008 faaliyet numaralı Bilinçli Güvenli İnternet Kullanımı eğitimi de başvuruya açık olup bu eğitimin de son başvuru tarihi 04 Ocak 2016’dır. Bu eğitimler 1. faz okullarda görev yapan öğretmenler öncelikli olmak üzere tüm öğretmenlere açıktır. Bu eğitim de bir uzaktan eğitim faaliyeti olup kontenjanı 10.000 kişidir.

       Her iki eğitim de uzaktan eğitim faaliyeti olup başlama tarihi 18 Ocak 2016’dır.

 

Ek İçin Tıklayın.

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.