SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜM OKULLARDA CORONA VİRÜSÜ'NE KARŞI TEDBİR

TÜM OKULLARDA CORONA VİRÜSÜ'NE KARŞI TEDBİR

TÜM OKULLARDA CORONA VİRÜSÜ'NE KARŞI TEDBİR

Küresel ölçekli yaşanan "Corona virüsüne" karşı okullarımızda eş zamanlı hijyen uygulaması başlatıldı. İlçede bulunan 56 okul titiz bir şekilde temizlenerek dezenfekte edildi. Elle temas edilen bütün alanlar eğitim dışındaki zamanlarda (Cumartesi-Pazar) özel dezenfektanlarla temizlendi. Her okul aksatmadan temizliğe/hijyene önem vermesi hususu Milli Eğitim Müdürlüğü'nce takip edilmektedir..

El hijyeninin nasıl sağlanması gerektiğine ve virüslerden nasıl korunacağımıza dair bilgilendirme, okullarımızda öğretmenlerimiz aracılığı ile yapılmaktadır. Velilerden konuya evde de değinmeleri ve çocuklarımızı kapalı ve kalabalık alanlardan uzak tutmaları istenmektedir.

Ayrıca konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okullar için Sağlık Bakanlığınca öngörülen corona virüs tedbirlerini içeren bir video mesaj paylaştı.

Bakanlığın sosyal medyadaki tüm hesaplarından "Corona virüsten nasıl korunuruz?" başlığıyla paylaşılan videoda, "Solunum yolu enfeksiyonlarından korunma yolları" adı altında öneriler sıralandı.

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.