SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİTİMİZİ RAHMETLE ANDIK

ŞEHİTİMİZİ RAHMETLE ANDIK

Şehit İsmail Hakkı Yılmaz’ ı şehit olduğu 4 Ekim 1991 yılının yıldönümünde  önce adını verdiğimiz Kuyumcullu mahallesindeki okulda okul müdürlüğünün organize ettiği anma töreniyle daha sonra da kabri başında dualarla andık.

Karasu Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, Okul Müdürü İlhan Garip, Kuyumcullu Mahallesi muhtarı Mustafa Çalık ,köy imamları, okul öğretmenleri ve öğrenciler tarafından şehidimizin ailesi ziyaret edildi.

Okul Müdürü İlhan GARİP Bu yıl ilk defa yapılan bu anma töreninin bundan sonra her yıl yapılarak şehidimizin ilelebet anılacağını  belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Halil Dursun Anma etkinliğinde ; “ Atatürk´ün  ‘Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır’  veciz sözüyle organizasyonun bundan sonra daha kapsamlı olarak yapılacağını, kuran tilaveti ve akabinde ikramlı olacağını belirti. Öğrencilerimize ve gelecek nesillere vatan sevgisinin, şehitlerimizin değerinin ve onların bize emaneti olan bu vatan topraklarını koruma ve bayrağımızı dalgalandırma tarihi şuuru ve milli bilince sahip gelecek nesilleri yetiştirmek birinci önceliğimizdir. Bundan böyle öğrencilerimize  ilçemizde şehit ismi taşıyan tüm okullarımızda anma törenleri yapılmak sureti ile şehitlerimiz anılacak anlatılacaktır. Onlara bir kez daha minnettarız.” dedi.

09-10-201709-10-201709-10-201709-10-2017

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.