SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT HASAN KELEŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ROBOT BAŞARISI

ŞEHİT HASAN KELEŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ROBOT BAŞARISI

 

KARASU ŞEHİT HASAN KELEŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

YILDIZ SAVAŞLARI ROBOT YARIŞMASINDA MINI SUMO

KATEGORİSİNDE İKİNCİ OLDU

 

Yıldız Teknik üniversitesinin düzenlemiş olduğu Yıldız Savaşları robot yarışmasında, Okulun Bilişim Teknolojileri Alanı 11F sınıfı Web tasarımcılığı dalı öğrencilerinden Mücahit GÜNER, Bülent ÖZKAN, Emir ŞÜKÜR, Beytullah YILMAZ, Faruk TOKGÖZ  “Mini Sumo Çizgi İzleyen ve Labirent Çözen”  kategorilerinde, .260 robot arasında ikincilik elde ettiler.

 

Alan şefi Mehmet ÇİFTÇİ ; toplamda 8 adet robotla yarışmaya katıldıklarını, birinciliği kıl payı kaçırdıklarını, ilerleyen zamanlarda yapılacak olan yarışmalarda birincilik için yarışacaklarını ifade etti.

 

06.04.2019 Cumartesi günü   Gebze Üniversitesinin bu yıl 2.sini düzenlediği “KelebekRo”  robot yarışmasına Mini Sumo, Çizgi izleyen ve Arazi kategorilerinde aynı öğrenciler 7 robotla katılarak, “ Mini Sumo”  kategorisinde 140 robot arasından   8 robot arasına girme başarısını gösterdiler.

 

Okulun Bilişim Bölümü Alan Şefi Mehmet ÇİFTÇi; öğrencileri ile 08.04.2019 Pazartesi akşamı 13. Meb Uluslararası robot yarışmasına katılmak için Samsun’a yola çıkacaklarını, bu yarışmaya ;

Yumurta Toplayan Robot(1),

İnsansı Robot(1),

Mini Sumo(4),

Çizgi İzleyen (3),

Hızlı çizgi izleyen(1) ve

sumo robot(1)

olmak üzere toplamda 11 adet robotla yarışmaya katılacaklarını ve 4 gün süreceğini ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin TURHAN, Okul Müdürü Ali Salim, öğretmen Mehmet Çiftçi ve öğrencileri başarılarından dolayı kutladı, öğrencilerin bu alandaki başarılarının Karasu için çok önemli olduğunu ifade etti ve devamını diledi.

09-04-201909-04-2019

 

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.