SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Salgın Döneminde Halk Eğitim Kursları Devam Ediyor

Salgın Döneminde Halk Eğitim Kursları Devam Ediyor

 

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan  Salgın Döneminde Veli Eğitimleri kapsamında;

 

Karasu Halk Eğitim Merkezince, okullarımızda velilere ve okul servis araç sürücülerine yönelik eğitimler ve kurslar açıldı.

 

Bu kurslar ve eğitimlerle, veli eğitimlerini desteklemek, yaşam boyu öğrenme bilinci oluşturmak, hastalıklarla mücadele ve koruma, sağlıklı olma konusunda bilgiye erişme konularında farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır.

 

Karasu Şehit.Üst.İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan Salgın döneminde hijyen kuralları kursu ile, okul servis araç sürücülerinin bulaşıcı hastalıklar, bulaşıcı hastalıklardan korunma yolları ve salgın hijyeni konularında bilgi verildi.Kursa ve eğitimlere 55 okul servis şoförü katıldı. Eğitim, rehberlik alanı öğretmeni Serdar ÇİFÇİ tarafından verildi.

 

Karasu Yalı İlkokulunda  velilere yönelik açılan Salgın döneminde öğretmenle iletişim kursunda, öğretmenle iletişim konularında çözüm odaklı olunması, iletişimde dili etkili kullanma becerileri, öğretmen ?aile işbirliğinin eğitime katkısı, öğretmen ve veli iletişiminin aktif olması konularında eğitimler yapıldı.Veli-öğretmen iletişimi kursuna 20 veli katıldı.Eğitim Karasu Yalı İlkokulu rehber öğretmeni cihan KÖKSAL tarafından verildi.

 

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulunda,  Salgın döneminde evde eğitici oyun etkinlikleri kurslarında, velilere oyunun çocuk için önemi, ailenin çocukla iletişiminde önemli hususlar ve oyun etkinlikleri ve oyun ortamları konularında sunumlar yapıldı.Eğitim Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu Okul Öncesi öğretmeni Fatma Betül GÖKHAN tarafından verildi.

14-10-2020

 

 14-10-202014-10-202014-10-2020

 

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.