SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"GÜNEŞ DOĞUDAN DOĞAR” PROJESİ

"GÜNEŞ DOĞUDAN DOĞAR”  PROJESİ

KARASU ŞEHİT ÜSTEĞMEN İBRAHİM ABANOZ ANADOLU LİSESİ TARAFINDAN “GÜNEŞ DOĞUDAN DOĞAR”  PROJESİ KAPSAMINDA KONSER DÜZENLENDİ.

Erzurum Palandöken Evliya Çelebi İlkokulu’na kütüphane kurmak amacıyla yapilan proje kapsaminda Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanaoz Anadolu Lisesi Öğrenci Meclisi Başkanlığı tarafından iki aşamalı etkinlik düzenlendi. Bu etkinliklerden elde edilen gelirlerin tamamı kütüphane kurulumu için Evliya Çelebei İlkokulu Okul Aile Birliği Hesabına yatırılacak.

Bu etkinliklerin ilkinde 1. Dönem Kocaeli Üniversitesi Tiyatro Topluluğu öğrencileri Kıeran Lynn tarafından yazılan “Parkta Güzel Bir Gün” adlı oyun 28.12.2018 tarihinde sahnelendi. İki seans halinde düzenlenen tiyatro izleyenler tarafından çok beğenildi.

  Çoğunluğu öğrencilerden oluşan izleyiciler oyunu izlerken hem düşünüp hem de  keyifli vakit geçirdiler. Oyun sonrasında konuşan İsmail Hakkı GÜVEN “ Öğrencilerimizin sevgi, kardeşlik duyguları ve  dayanışma ve işbirliği becerilerinin  gelişmesi amacıyla Erzurum’da köy okulumuza kütüphane yapabilmek için bu tiyatroyu gerçekleştirdik. Tiyatro ekibine çiçek veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin TURHAN “ Gençlerimizi bu güzel oyun için tebrik ederim. Ayrıca bu oyunu çok güzel bir amaç için sahnelediler. Yoğun programımızda bu amacı ve gençlerin emeğine saygı için özellikle vakit ayırmak istedim. Tiyatro izlerken oldukça keyifli vakit geçirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu

Etkinliklerin ikincisi ise 11.04.2019 tarihinde aynı okulun müzilk öğretmeni Tahir GÖK yönetiminde 22. FİZY Liseler Arası Müzik Yarışmasına da katılan “Kırmızı Papyon Grubu” tarafından verilen muhteşem Anadolu Rack konseri düzenlendi. Konserde Ülkemiz insanlarının sevdiği ve saygı duyduğu Cem KARACA, Barış MANÇO, Erkin KORAY, Haluk LEVENT, Mazhar-Fuat-Özkan gibi unutulmaz sanatçıların eşsiz eserlerini seslendirdiler. Salonu dolduran gençlerle birlikte coşku ile söylenen şarkkıları Konseri izleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin TURHAN, Şube Müdürleri Halil DURSUN, Fikret GÜLDEMİR, Okul Müdürleri Öğretmenler ve veliler de çok beğendiler.

Programda açılış konuşması yapan Okul Müdürü İsmail Hakkı GÜVEN: “ Sosyal, Kültürel ve Sportif etkinliklerde büyükşehirlerle yarışan Karasumuzun estirdiği bu etkinlik rüzgarında en çok yer alan okullardan birisi olan okulumuz her yıl çok çeşitli ve beğenilen programlarla kendini belli etmektedir. Okulumuz bu etkinlikleri düzenlemekteki amacı; birincisi  öğrencilerin sahip olduğu yetenekleri keşfeden, geliştiren ve gelecekte bu yetenekleri doğrultusunda akademik başarılar elde etmelerini sağlamak, ikincisi sosyal sorumluluk kapsamında öğrencilerimizin yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek, üçüncüsü ise doğusu-batısı, kuzeyi-güneyi ile bir ve bütün olan halkımızın birlik beraberliğini artırmak, kardeşlik ve savgi bağlarını güçlendirmek, okumak özlemi içinde olan ve imkanları yetersiz olan çocuklar ile imkanlarımızı paylaşmak şeklindedir.

 Bu proje fikri Erzurum İbrahim Hakkı Fen Lisesi Fizik Öğretmeni ve aynı zamanda Evliya Çelebi İlkokulu velisi Yıldırım Beyazıt DİNDİnin girişimleri ile başlamış ve okulumuzun desteğiyle inşallah sonuca ulaşacaktır. Proje sonucunda yapılan kütüphanenin kapısına “Bu Kütüphane Sakarya Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Öğrencileri Tarafindan Kurulmuştur.” tabelası asılacak. Bu etkinliklerde alınan her bilet Erzurumdaki küçük kardeşlerimize kitap olarak yansıyacaktır. İçiniz müsterih olsun. Katılımızndan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi

Öğrencilerin muhteşem konserinde sürtprizler de yaşandı, Müzik Grubunun eski üyelerinden mezun öğrencimiz Bedirhan YEŞİLTAŞ Denizli’den sırf bu konserde yer almak için geldi ve kemençe ustalarına ders verircesine kemençeyi konuşturdu. Salonu coşturdu, müzik öğretmeni Tahir GÖK Elektro giyar ile gençlere eşlik etti ve Öğrenci Başkanı Şaziye HAHRAMAN söylediği şarki ile yoğun alkiş aldi. Konserin son parçası ise Fizy yarışmasında seslendirilen şarkı oldu. Grubun solisti Kutay MERCAN mükemmel bir sahne performansi sergiledi. değme sanatçılara taş çıkarttı. Kırmızı papyon Grubu Kutay MERCAN, Bedirhan YEŞİLTEŞ, Berkay UZUNHELVACI, Hilal KISA, Rabia Su BİLGİN, Erkan AYDIN,, Ismet Can ARSLAN, Melih TÜRK ve Gençlerin Doğan Abisi Karasu’nun CECEsi Doğan ARSLAN dan oluşmaktadır.

Konser bitiminde etkinliklerde emeği geçenlere Erzurumdan Karasu ya gelerek İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Okul Müdürüne ve görevli öğretmenlere plaket takdim eden Yıldırım Beyazıt DİNDİ’NİN hazırlattığı ve program sonrasi takdim edilmesini istediği plaket ve Erzurum Hatırası Kupalar İlçe Milli Eğitim Müdürümüğz Çetin TURHAN tarafından verildi.  Müdür yardımcısı Adem ASLAN, müzik öğretmeni Tahir GÖK ve Öğrenci Başkanı Şaziye KAHRAMAN’a plaketleri; diğer grup üyelerine ise Erzurum hatırası kupaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin TURHAN tarafından verildi. Küçük bir konuşma yapan Çetin TURHAN: “ Bu gençler bizim gururumuz, konseri çok beğendim böyle bir performansı izlemek çok güzel ama daha güzeli konserin iyilik için düzenlenmiş olmasıdır. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu zor şartlarda ve yetersiz imkanlarla hazırlanan bu öğrencilere ve okulumuza inşallah bakanlığımızın yeni projesi olan Müzik ve Drama Atelyesi kurulmasıı için elimizden geleni yapacağız. Başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Toplu halde hatıra fotoğrafı çekilmesi ile konser sona erdi.

13-04-201913-04-2019

 

 13-04-201913-04-201913-04-201913-04-201913-04-201913-04-2019

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.