SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PIKTES ÖĞRENCİLERİ DE GELECEĞE NEFES OLDU

Ülke çapında yürütülen "Geleceğe Nefes" kampanyasında, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamındaki yabancı uyruklu ve Türk öğrencilerimiz fidanlarını beraberce toprakla buluşturdu.
PIKTES ÖĞRENCİLERİ DE GELECEĞE NEFES OLDU

13-11-202013-11-202013-11-202013-11-2020

 

Ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak ve daha yeşil bir ülke oluşturmak amacıyla tüm Türkiye'de başlatılan "Geleceğe Nefes" kampanyasına, PIKTES projesi kapsamında ilçemiz Darıçayırı Mahallesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin TURHAN ve öğrenciler birlikte fidan diktiler.    Sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat edilerek gerçekleştiren etkinlikte Türk, Suriyeli ve Iraklı öğrenciler, özenle diktikleri fidanlara can suyu verdikten sonra birlikte fotoğraf çektirdi.   İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin TURHAN ; Öğrencilerin çevre bilincinin de geliştiği, doğa ile iç içe gerçekleştiren etkinliğin ilçemiz okullarında sürdürülmeye devam edeceğini söyledi.   

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.