SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEBBİS ISG Modülü Veri Girişleri (ACİL ÖNEMLİ)

MEBBİS ISG Modülü Veri Girişleri (ACİL ÖNEMLİ)

MEBBİS İSGB Modülünde yapılan kontrollerde bilgi girişlerinin yapılmadığı, bazılarının ise hatalı girildiği tespit edilmiştir.

Veri girişlerinde;

1-Öğretmen ve Memurlar için HİTAP numarası olarak okul/kurumların hitap numarası girilecektir.

( 13 HANELİ HİTAP NUMARALARI ŞEF AYHAN BEY´DEN ALINACAKTIR.)

 2-Hatalı girilen veriler için silme olmadığından girilen verilerde sadece değişiklik yapılabilmektedir.

3-Kurum Tehlike Sınıfı Giriş Ekranında Tehlike sınıfları girilirken,

a)İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN İŞYERİ TEHLİKE SINIFLARI tebliğinde belirtilen Nace kodlarından EĞİTİM başlığı altında bulunan kodlara göre   kurum tehlike sınıfı belirlenecektir.

b)Kurumda çalışan İşçi,Sözleşmeli Personeller için SGK numarası bölümüne SGK numarası  (kişilerin SGK primlerini ödeyen okul/kurumun SGK numarası girilmelidir) Öğretmen ve memurlar için HİTAP numarası yazılacaktır.

c)Bu bölümde girilen sayılar ile Kurum Personel Sayıları Bilgi Girişi Ekranındaki 4857 Kanun kapsamında çalışan personellere ait sayılar eşit olmalıdır.

d)Kadrosu başka bir okul/kurumda olup 6 aydan fazla görevlendirilenler görevlendirildiği okul/kurumdaki personelle birlikte diğerleri kadrosunun bulunduğu yerdeki personellerle birlikte değerlendirilecektir.

4-Kurum binadaki Alan/Atölyelerin Bilgi Giriş ekranında Alan/Atölye kısmına alan/atölyenin tam adı yazılacaktır.(Örn.Teknoloji Tasarım Atölyesi,Elektrik/Elektronik Teknolojisi Alanı Bobinaj Atölyesi,Bilişim Teknolojisi Alanı Temel Elektronik ve Ölçme Labaratuvarı vb.) dikkat edilmeli ve öncelikle İlçe İSG Büroları/İl İSGB´ler ile işbirliği yapılmalıdır.

Okul ve Kurumlarımızın hukuki,idari iş ve işlemlerin bağlayıcılığını dikkate alınarak, bilgilerin MEBBİS İSGB modülüne ACİL olarak 22.04.2016 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

 

                                                                                                       Ahmedlatif ŞAHİN

                                                                                                         Şube Müdürü

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.