SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARASUDA Kİ İLK VE TEK e-TWİNNİNG ORTAOKULU

KARASUDA Kİ İLK VE TEK e-TWİNNİNG ORTAOKULU

İlçemiz Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Sakarya'da "e-Twinning Okulu" etiketine sahip 34 okuldan biri, Ortaokul katagorisinde bulunan 3 okuldan biri ve İlçemizde ki ilk ve tek e-Twinning ortaokulu.

Toplamda 16 farklı projesi olan okulumuzun projelerini inceleyecek olursak;

1)       MATH GAME WORKSHOPS -ERHAN BAL: Öğrencilerin matematiği sevmeleri ve gelecekte öğrendiklerini kullanabilen bireyler olmaları hedeflenmektedir.

2)      THE RACE AGAINIST EXTINCTION- ERHAN BAL: Öğrenciler; iklim değişikliğinin küresel bir sorun olduğunu öğrenecek, toplumu bu konu için uyaracak, sürdürülebilir ve sağlıklı bir gezegen için hareket edeceklerdir.

3)      A WONDERFUL JOURNEY -ERHAN BAL: Sanal bir interrail gezisinin oluşturulmasıyla öğrenciler, demiryolunun en sürdürülebilir ve güvenli ulaşım yöntemi olduğunun farkına varacaklar.

4)      THE MAGIC OF MATHEMATICS- ERHAN BAL: Öğrencilerin matematiği sevmeleri, yaşamlarının bir parçası olduğunu fark etmeleri ve Web2.0 araçlarını kullanarak çalışmalar yürütmeleri amaçlanmıştır.

5)      I LEARN INTERNET SAFETY-I PROTECT MY FUTURE -GÜLTEN KAVAS: Öğrencilerin internet ile ilgili risklerin (siber zorbalık, cinsel istismar vb.) farkında olmaları, sosyal medya gibi platformları nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri amaçlanmaktadır.

6)      HAYATIMIZDAKİ BİLİM-AYDIN BAYRAK: Öğrencilerin günlük yaşamda bilimin yerini keşfetmeleri ve fen okuryazarlıklarını geliştirmeleri amacıyla kurulmuştur. Proje öğrencilerin yakın çevrelerini bir laboratuvar olarak keşfetmelerini sağlayacak deney, gözlem model oluşturma gibi etkinlikleri içermektedir.

7)      OUR COLORS AND WE- NESRİN KAYIM YILDIRIM: Beş ülkenin katılımıyla yürütülen ve yerel yemeklerin tanıtıldığı proje ile öğrencilerimiz farklı kültürleri tanıyor.

8)      MÜZİKTEKİ RESİM ? EMİN SAVAŞ ERÖZ: 8 ülke ve 7 Türk ortakla devam eden proje sanatlar arası bir köprü görevi görmektedir. Çocuklar aynı anda aynı müziği dinleyerek hayal ettikleri resimleri çiziyorlar.

9)      MÜZİK TRENİ-EMİN SAVAŞ ERÖZ: Proje ile çağdaş müzikal ifade biçimleriyle bağlantılı olarak geleneğin önemini ve farkındalığı arttırmayı amaçlamaktadır.

 

10)     KELİMELER OKUYARAK BÜYÜR- IRMAK ERÖZ-EMİN SAVAŞ ERÖZ: Projenin amacı, çocukları kitap okumaya yaklaştırarak okuma kültürü oluşturmak, öğrencilerin okuma becerilerini ve eleştirel düşünmelerini geliştirmek.

11)     EVE GERİ DÖNÜŞÜMLE SAĞLIĞIMIZ İÇİN SPOR YAPIYORUM-FATİH AYDEMİR: Öğrencilerin kendi ürettiği malzemeleri kullanarak çevre ve doğaya olan duyarlılıklarını artırmak amacıyla evde bulunan geri dönüşümü sağlanabilecek malzemelerden spor araçları tasarlayarak, spor yaparken kullanmalarını sağlamak.

12)     BİLİM HER YERDE- MEHMET HÜRDOĞAN KOÇ: Bu projenin amacı, salgın sürecinde okul ve öğretmen kaynaklarından uzakta evde eğitim alan çocukların bilimsel çalışmalara karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak ve web2.0 araçları ile teknoloji arasındaki ilişkiyi keşfetmelerini sağlamaktır.

13)     BENİM DÜNYAM BENİM MASALIM-MEHMET ÇELİK: Bu proje ile öğrencilerin dil, görsel sunu ve okuma becerilerini geliştirmek; kendi duygu, düşünce, bilgi ve izlenimleriyle hayallerini masal, hikâye ve şiir dünyasında resim, şekil, sembol ve renkleri kullanarak görselleştirmek amaçlamaktadır.

14)     SANATIMI ÖĞRENİYORUM KÜLTÜRÜMÜ YAŞATIYORUM-CİHAN GEZGİN: Bu projenin amacı kültürümüzde önemli bir yere sahip olan, Klasik Türk-İslam Sanatlarını öğrencilerimize tanıtmaktır.

15)     ÖĞRENDİM YAZDIM OYNADIM-EKREM COŞKUN: Amacımız öğrenciler ve çevrelerindeki yetişkinlerin değerler konusunda zihinsel ve davranışsal olarak yeniden harekete geçmelerini sağlamaktır. Öğrencileri yazmaya ve yazdıklarını canlandırarak sanatsal bir ürün ortaya koymaya teşvik eden bir projedir.

16)     KODLAYARAK ÖĞRENİYORUM-ŞÜHEDA TÜRKOĞLU YALDIZ: Projeye katılan öğrencilerin kodlamayla erken yaşta tanışmasını sağlayan, kodlamanın eğlenceli ve eğitsel yönünü kullanarak çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyen bir projedir.

Projede emeği geçen Okul Müdürü Orhan BÜLBÜL ve Öğretmenlerimiz Erhan BAL,Gülten KAVAS, Şüheda TÜRKOĞLU YALDIZ, Ekrem COŞKUN, Cihan GEZGİN, Mehmet Hürdoğan KOÇ, Mehmet ÇELİK, Fatih AYDEMİR, Irmak ERÖZ, Emin Savaş ERÖZ, Nesrin KAYIM YILDIRIM,Aydın BAYRAK' ı tebrik ediyor, ilçemiz okullarında ki çalışmalardan dolayı gurur duyuyoruz.25-03-202125-03-202125-03-202125-03-2021

 

.

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.