SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karasu Yazarlık Atölyesinin Bu Haftaki Konuk Yazarı "M. Furkan ÖZREN"

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni / Yazar Arzu ÖZDEMİR ve Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni/Yazar Burcu AKSU tarafından yürütülen yazarlık atölyesinde bu haftanın konuğu "Var Ama Yok" kitabının yazarı M. Furkan ÖZREN oldu. Yazarımız programımızın ilk bölümünde roman türü hakkında bize bir sunum yaptı. İkinci bölümde ise hem moderatörlerimizin hem katılımcıların sorularını cevaplandırdı. Soruların niteliğine bakılırsa Karasu'daki bu atölyenin ne kadar donanımlı olduğunun anlaşılabileceğini söyleyerek bu ortamda bulunmaktan ötürü memnuniyetini dile getirdi.
Karasu Yazarlık Atölyesinin Bu Haftaki Konuk Yazarı

M.FURKAN ÖZREN Kimdir?
1985 yılında Adapazarı'nda dünyaya geldi. Üniversitede hukuk eğitimi gördü. Sinema alanında yüksek lisans yaptı.
2013 yılında anlatı bilimi ve yapısal incelemeleri kullanarak "Ertem Eğilmez Sinemasında Karakterler ve Anlatım" isimli tezini yazarak yüksek lisansını tamamladı.
Tezi üzerinden hareketle yazmış olduğu sinema alanındaki yazılar Hayal Perdesi, Sinemarmara gibi dergilerde yayınlanmıştır.
2020 yılında Var ama Yok: Bir Mektep Hikâyesi isimli romanı yayınlanmıştır.
Hayal Bilgisi Dergisinde denemelerini yayınlamaya ve yeni romanları üzerinde çalışmaya devam etmektedir.
2021 yılında TYB Sakarya Şubesi Yönetim Kuruluna seçilmiştir. Bu görevi halen devam etmektedir. Şube nezdinde düzenlenen faaliyetlerde çeşitli görevlerde bulunmaktadır.
Aynı zamanda baroya bağlı olarak avukatlık mesleğini yapmaya devam etmektedir.

 

18-01-202318-01-202318-01-2023

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.