SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARASU YAZARLIK ATÖLYESİ BAŞLADI

KARASU YAZARLIK ATÖLYESİ BAŞLADI

KARASU "YAZARLIK ATÖLYESİ" BAŞLADI

Karasu İlçe Kaymakamlığımız öncülüğünde 13.10.2021 Çarşamba günü "Yazarlık Atölyesi" çalışması başladı. Atölyenin açılışı Kaymakamımız Sayın Dr.Ahmet Naci HELVACI tarafından yapıldı. "İlçemizde çalışmanın başlamasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakamımız, gençlerimizin okumaya ve yazmaya özendirilmesi gerektiğini ve bu amaçla her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu söyledi. Edebiyatın insanın gelişmesinde, kendini tanıyıp dünyayı güzelleştirmesinde tartışılmaz bir etkisi olduğunu vurguladı." 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin TURHAN; Atölye çalışması için "yaşamı güzelleştiren, insanı hayata bağlayan, öz duygularla zenginleştiren edebiyattır. İlçemizde böyle bir çalışma başlamasından dolayı çok mutluyum" diyerek düşüncelerini ifade etti.

 Karasu Kaymakamlığı ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen çalışmada Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi Başkanı/ Yazar Fahri TUNA ve Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni / Yazar Arzu ÖZDEMİR daimi eğitimci olarak eğitim verecekler. 15 hafta sürmesi planlanan atölye çalışması liseli öğrenciler ve çeşitli meslek dallarından yetişkin katılımcılar ile yapılacak. Lise ve yetişkin grup için ayrı saatlerde planlanan çalışmada Yazarlık Atölyesinde eğitim almış Miraç Küçük de asistan olarak görev alacak. Atölye çalışmasının ilerleyen haftalarında konusunda uzman yazarlar da gelerek söyleşi programları düzenleyecekler. 

Atölye Çalışması ile Karasu'daki lise öğrencileri ve eli kalem tutan yetişkinlerden; şiir, öykü, roman, deneme, biyografi-portre yazma yeteneği olanlar arasından, her biri iki saat süren edebiyat atölyelerinde yazarlık eğitimi verilerek, aralarından yarınların yazarlarının yetiştirilmesine yönelik bir eğitim faaliyeti sürdürülmesi planlanıyor. 

Eğitimler Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulunda Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda sürdürülecektir.

Çalışmalarımıza destek veren İlçe Kaymakamımız Sayın Dr.Ahmet Naci HELVACI'ya ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin TURHAN'a şükranlarımızı sunuyor, çalışmalarımızı yürüten Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi Başkanı/ Yazar Fahri TUNA'ya, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni / Yazar Arzu ÖZDEMİR'e, Atölye Asistanı / Yazar Miraç KÜÇÜK'e, Basın Yayın Sorumlusu Fatma Betül GÖKHAN'a ve gönüllü katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

 

13-10-202113-10-202113-10-202113-10-202113-10-202113-10-2021

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.