SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karasu Aile Okulu Veli Eğitimi

Karasu Aile Okulu Veli Eğitimi

Sayın Velilerimiz,
"Yapılan araştırmalarda, salgın sürecinde uygulanan kısıtlamaların bazı çocuklar üzerinde sinir, öfke ve saldırganlık davranışlarını göstermelerine neden olduğu görülmektedir. Yaşanan sorunlara benzer muhtemel sorunların yeniden yaşanmaması için, öğretmenlerin ve ailelerin desteklenmesi hayati derecede önemli hale gelmiştir. Okulda öğrenilen ve edinilen bilgi, beceri ve davranışların, hem aile içinde hem de sosyal yaşam içerisinde sürdürülebilir olması, okul ortamında ve evde yapılanların tutarlı olmasına ve eşgüdüm sağlanmasına bağlıdır. Bu nedenle çocuklarının eğitiminde önemli yapı taşlarından biri olan ailelerin eğitimi son derece önem kazanmıştır. Ailenin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi vb. hedeflerle Bakanlığımız tarafından Aile Okulu Projesi başlatılmıştır.
02.09.2022 Cuma günü ilk grup ile İlçemizde Aile Okulu Başlıyor katılmak isteyen tüm velilerimizi bekliyoruz. Taleplere göre gruplar ve eğitim günleri planlanacaktır.
Detaylı bilgi için Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Fatma Betül Gökhan ile ya da Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile İletişime geçebilirsiniz.

 

Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.