SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin Şiir ve Türkü Gecesi Beğeniyle İzlendi

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin Şiir ve Türkü Gecesi Beğeniyle İzlendi

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından geçen yıl Ocak ayında düzenlenen “Şarkılarla Şiirlerle Biz” programının ikincisi dün akşam Şht.Ütğm.  İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Öğretmen ve öğrenciler tarafından özenle harılanan 2 perdelik program seyirciden tam not aldı.

 Merhaba Şiire, Merhaba Şarkıya, Merhaba Türküye

 Program, öğrencilerin oratoryo gösterisi ile başladı. Görevli öğrenciler şiirlere, şairlere, şarkılara, türkülere ve Karasuya merhaba dedi. Ardından Coğrafya Öğretmeni Leyla Arslan’ın sunumuyla başlayan programda, “Mona Rosa Şiiri” Büşra Oğuz, “Karaduman Türküsü” Gizem Yayla, “Türküler Dolusu Şiir” Elif Mandıralı, “Son Bir Kez Türküsü” Mine Kurt, “Sana Bakmak Şiiri” Tuğba Nur Işın tarafından seslendirildi.

 Salonu Coşturdular

 Müdür yardımcısı Ayşe Er’in seslendirdiği “ Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım Türküsü “ ve Okul Müdürü Canan Başaran’ın yazıp seslendirdiği “Sen ve İstanbul Şiiri “seyirciden büyük alkış aldı. Matematik Öğretmeni Yıldız Kulaç’ın yönetimindeki okul korosunun türküleriyle birinci perde kapandı.

 Yetenekli Öğrencilere Yetenekli Öğretmenler Eşlik Etti

 Programın ikinci perdesinde, “Tahir ile Zühre Meselesi” Özlem Yavuzyiğit, “Gönülçelen Şarkısı” Yıldız Kulaç- Tuğba Nur Işın, “Zindandan Mehmet’e Mektup Şiiri” Betül Yılmaz, “Gülpembe Şarkısı “ Narin Niğdelioğlu , “Gülce Şiiri “ Elif Hırçın,    “Eğer Şiiri” Hatice Kaşıkçı tarafından seslendirildi. "Seviyorum Seni Şarkısı"nı seslendiren Kutay Mercan´ın sesi ise büyüledi.

 Kirazlı Orhan Seyfi Orhon Ortaokulu Müzik öğretmeni Derya Deveci’nin seslendirdiği “Azeri Türküsü” büyük beğeni toplarken Beden Eğitimi Öğretmeni Sadullah Sarıca ve Edebiyat Öğretmeni Adem Kotoman’ ın şiir ve şarkı düeti seyirciyi mest etti.

 “Git Şiiri” Aybüke Tunca, “Ağasar Dereleri Türküsü” Gizem Yayla ve koro tarafından seslendirildi. Program sonunda koronun seslendirdiği Karadeniz Türkülerine eşlik eden Folklor Ekibinin gösterisi renkli dakikalara sahne oldu.

05-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-2019

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.