SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yemek Üretim Atölyesi ve Kantin açılışı yapıldı

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yemek Üretim Atölyesi ve Kantin açılışı yapıldı

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yemek Üretim Atölyesi ve Kantini açılışı yapıldı. Bakanlığımız ve Hayırsever Hüseyin Avni TARAKÇIOĞLU katkılarıyla yaptırılan yemek üretim atölyesi ve kantin binası açılış programına Karasu Kaymakamı Dr.Ahmet Naci HELVACI, Belediye Başkanı İshak SARI, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet ACAR, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin TURHAN, İlçe Protokolü, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Salgın döneminin başladığı ilk günden beri maske üretimi ile öne çıkan lisemiz, yemek üretimiyle de ülke ekonomisine 2 Milyon 537 bin 95 Türk lirası katkı sağladı. Bakanlığımızla birlikte hayırsever Hüseyin Avni TARAKÇIOĞLU'nun sağladığı desteklerle eylül ayında kurulan yemek üretim atölyesi ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Canan EROL, Karasu ve Kocaali ilçelerinde taşımalı eğitim veren 34 okulda 2.400 öğrenciye her gün sıcak yemek ürettiklerini belirterek bu üretimi önümüzdeki günlerde daha da artırmayı hedeflediklerini ifade etti. Covid-19 salgın sürecinde maske üretimine başlayan Türkiye'deki 33 okul arasında yer aldıklarını aktaran Okul Müdürü Canan EROL, 2020 yılından itibaren bugüne kadar 1 milyon 258 bin Türk Lirası tutarında sıcak yemek hizmeti sağladıklarını belirterek okulun döner sermayesi aracılığı yapılan üretimde 2 milyon 537 bin 95 Türk Lirası ciro elde ettiklerini söyledi. Açılış Programında İlçe Kaymakamımız, Hayırsever Hüseyin Avni TARAKÇIOPLU ve İl Milli Eğitim Müdürümüz konuşma yaptılar.Plaket ve hediye takdiminden sonra kantin ve yemek üretim atölyesi açılış kurdeleleri kesildi. Kantin ve yemek üretim atölyesi gezilerek Okul Müdürü Canan EROL'dan bilgi alındı. Program okul konferans salonunda ilçe öğretmenlerimiz tarafından düzenlenen müzik dinletisi ve kokteyli programı ile devam etti.

22-06-202222-06-202222-06-202222-06-202222-06-2022

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.