SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAR-KİM Kimyasal Ürünler Üretim Atölyesi Fabrika Gibi Çalışıyor

KAR-KİM Kimyasal Ürünler Üretim Atölyesi Fabrika Gibi Çalışıyor

 

 

11.Haziran Perşembe günü Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bölümü Temizlik Ürünleri Üretim Atölyesi'nin tanıtımı yapıldı. Günlük 10 ton üretim kapasitesine sahip 200 m² kapalı alanı olan kimya atölyesi ve üretilen temizlik ürünleri hakkında davet edilen basın mensuplarına açıklamalar yapıldı.

 

Tanıtıma katılan İlçe Kaymakamımız Sayın Aziz Mercan ; "Bu pandemi döneminde okulumuzun dezenfektan üretimi konusunda yaptıkları çalışmalar takdire şayan.  Öncelikle ben bu kadar güzel bir üretim tesisine sahip olduğumuzu görmekten büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim.Şehit Hasan Keleş Meslek Lisemiz pandemi sürecinde yapmış olduğu çalışmalarda hem ilimizde hem ülkemizde dikkat çekmiştir. Emeği geçen okul müdürünü, öğretmen ve öğrencileri kutluyorum. Bu dönemde meslek liselerinin önemi bir kez daha görülmüş oldu. Bu salgın döneminde kazandırılan temizlik ürünleri üretim tesisi çok  önemli bir ihtiyacı karşıladı ve buna öncülük yapan  İlçe Milli Eğitim Müdürümüze gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

 

Belediye Başkanı Sayın İshak Sarı da meslek liselerinin önemine vurgu yaptı. Başkan Sarı, ''Meslek liselerimizin ilçemize ve ülkemize büyük katkısı olduğunu gördük. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Salgının ilk zamanlarında acil dezenfektan ihtiyacı bir anda yükseldi. Meslek liselerimizin hızlıca bu işe el atmasıyla bu sorun ortadan kalktı. Meslek liseleri bu süreçte de gösterdi ki hayati öneme sahip. Öğrencilerimizin tercihlerini yaparken meslek liselerini düşünmeleri, bir meslek sahibi olup ülkeye katkı sunmalarının faydalı olduğunu, ilçemiz için de bir değer olduğunu düşünüyorum'' diye konuştu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Çetin Turhan ; " Bu salgın döneminde biz ne yapabiliriz dedik. Mart ayında başladığımız bu üretim tesisi bu gün 6 çeşit temizlik ürünü üreten bir yer haline gelmiştir. Çok kısa sürede 70 tona yakın ürün imal edildi  ve Türkiye'nin birçok yerinden belediyelerden, üniversitelerden askeriyeden, çeşitli sivil kuruluşlarından yoğun talepler geldi ve bu talepler devam etmektedir. Burada temizlik ürünlerinin üretilmesinde emeği geçen başta Okul Müdürümüz Hüseyin Aydoğan  olmak üzere Kimya Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. "dedi.

 

Okul Müdürü Hüseyin Aydoğan ; "Dezenfektan üretimi ile başladığımız ürün yelpazesine, yüzey temizleyici, yüzey solüsyonu, yoğun çamaşır suyu, normal çamaşır suyu olmak üzere dört ürün daha ilave ettik. Daha farklı ürünlerinde imalatı için çalışmalarımız devam ediyor. Bu tesis üretim alanı olarak bizim için çok büyük bir imkan, böyle bir yerin okulumuza kazandırılmasında büyük desteği olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Turhan Bey'e teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

 

 

12-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202011-06-2020

 

 

 

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.