SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kah-veli Saatler Karasu'dan Başladı

Kah-veli Saatler Karasu'dan Başladı

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un ilimizde göreve başladığı ilk eğitim öğretim yılı başında uygulamaya koyduğu Kah-Veli Saatler Projesi ikinci yılında devam ediyor.

'Bir Kahvenizi İçeriz' sloganına 'Gitmediğimiz İlçe, Ulaşmadığımız Aile Kalmayana Dek...' sloganını ekleyen Kah-Veli Saatler ekibi bu yılın ilk toplantısını Karasu İlçesinde gerçekleştirdi.

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'müzün organize ettiği programa çok sayıda veli ve öğretmen katıldı. Aile İçi İletişim, Anne Baba Tutumları, Teknoloji ve Madde Bağımlılığı, Sınav Kaygısı konularında bilgilerin verildiği toplantıda rehber öğretmenlerden oluşan ekip aile içi iletişimin konu edildiği tiyatro gösterisini başarıyla sergilediler 

Programın son bölümünde velilere ve öğretmenlere hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ciğerparelerimiz çocuklarımızın en güzel şekilde yetişmeleriyle ilgili yapılması gerekenler konusunda önemli mesajlar verdi.

Dünya üzerinde tüm canlılara eşit olarak dağıtılan tek servetin zaman olduğuna vurgu yapan Durmuş; "Öğretmen arkadaşlarımıza diyoruz ki gelin herkese eşit olarak dağıtılan bu servetimizi çocuklarımız için de harcayalım. Çocuklarımızla konuşurken bizim zamanımızda kelimesini çok sık kullanıyorsanız çocuğunuzun zamanına yetişememişsinizdir. Çocuklarımızı anlamaya çalışalım. Her kuşak kendinden sonra gelen kuşağı hep eleştirmiştir. Hazreti Ali'nin çok güzel bir sözü var. 'Çocuklarınızı kendi yaşayacak olduğunuz döneme değil, onların yaşayacak oldukları döneme hazırlayın.' Çocuklarımızla iyi iletişim kurmalıyız." dedi.

Çeşitli örneklerle güçlendirdiği konuşmasında çocuklarımıza düştüklerinde ayağa kalkmayı öğretmemiz gerektiğine de dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, "Çocuklarınıza neyi nasıl yapacaklarını her zaman söylemekten vazgeçmeliyiz. Bırakın kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensinler. Düşüp dizlerini yaralasınlar. Ayakları üzerine düştüğünde tekrar ayağa kalkabilmeyi öğrensinler. Çevremize bir bakalım. Başarısız olan insanlar yere düşen insanlar değildir. Yere düştüğünde kalkamayan insanlardır. Her insanın hayatında inişler çıkışlar mutlaka vardır. Mesele düşmek değil. Düştüğünüzde ayağa kalkabilmektir." dedi.

Karasu ilçe merkezindeki Kent Park çay salonunda düzenlenen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un yanısıra Karasu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Naci Doyuk, Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi, Şube Müdürlerimiz Halil Dursun, Fikret Güldemir ile çok sayıda öğretmen ve veli katıldı.

Ailelerden büyük beğeni gören Kah-Veli Saatler Projesi önümüzdeki haftalarda farklı ilçelerimizde devam edeceği öğrenildi.

 

14-02-202014-02-202014-02-202014-02-202014-02-202014-02-202014-02-202014-02-202014-02-202014-02-2020

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.