SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İSTİKLAL MARŞI'NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA" İLÇEMİZİ GURURLANDIRAN TABLO 

31-01-202131-01-202131-01-202131-01-202131-01-202131-01-202131-01-202131-01-202131-01-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte düzenlediği "İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması" sonuçları belli oldu ve Cuma günü Sakarya Atatürk Spor Salonu'nda ödül töreni gerçekleştirildi.

7-29 yaş arası ilkokul, ortaokul , lise ve üniversite öğrencilerinin kendilerinin video çekip yollayarak katıldıkları yarışmada ilçemiz okullarından dereceye girenler oldu. Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü birlikte ortaklaşa çalışarak ilçemiz okullarından katılım sağlandı. Bunun sonucunda 1353 yarışmacının video gönderdiği il genelindeki yarışmada, ilçe olarak Karasu, okul olarak ta Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu en fazla katılımı sağlamış oldular. İlk on kişinin ödül aldığı yarışmada;

İlkokullar Kategorisinde; Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'ndan Esila Sandalcı 5. yine aynı okuldan Naz Elvin Gençbay 8. oldu.

Ortaokulla kategorisinde; Afşin Bey Koleji'nden Ahmet Efe Açıkgöz 2. Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu'ndan Esmanur Oktay 9. oldu.

Liselerde ise;  Karasu Atatürk Anadolu Lisesi'nden Sümeyye Depe 2. Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi'nden Birsen Bozan 7. Karasu Anadolu Lisesi'nden Fatma Zehra Uzun 10. oldular.Yarışmada 1.olanlara tablet, 2. ve 3. olanlara ise para ödülü verilirken dereceye giren ilk on kişi ise Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi.

Ayrıca en fazla katılım gösteren İlçe olarak Karasu Adına Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç'a ve Okul olarak ta Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu Müdürü Ahmet Ova'ya plaket takdim edildi. Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Sakarya Vali Yardımcısı Murat Karasu, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Müftüsü Hasan Başiş, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Hilmi Kızılcık, Gençlik ev Spor İl Müdürü Arif Özsoy ve şube müdürleri verdiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, "İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yılında böyle anlamlı bir yarışmaya ilçe olarak yüksek oranda katılım sağlamaya çalıştık. Bunun sonucunda da en fazla katılım sağlayan ilçe olduk. Ayrıca okul olarak ta Şehit Ferhat Sözer Ortaokulumuz en fazla katılım sağlayan okul oldu. Öğrencilerimiz de çeşitli dereceler elde ettiler. Kaybedenin olmadığı bu yarışmada tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum." Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç ise, "Bu yarışma yakında il genelinde başlayacak olan "Geçmişe İz Geleceğe biz" projesinin ilk ve de en anlamlı etkinliği idi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Müftülüğümüzün de dahil olduğu bu proje kapsamında il ve ilçe genelinde güzel etkinler yapmayı planlıyoruz. Ayrıca Sakarya'nın Kurtuluşunun da 100. yıldönümü. Bu kapsamda da yıl boyunca güzel çalışmalarımız olacak. Bu yarışmada katılım sağlayan ve dereceye giden tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum " dedi.

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.