SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZİ GURURLANDIRAN TABLO

İLÇEMİZİ GURURLANDIRAN TABLO

TÜBİTAK PROJESİNDE 2 Birincilik, 1 İkincilik ve Tübitak Asya Bölge elemelerinde 3.lük

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 52. Lise Öğrencileri Proje Yarışmasında Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi'nden büyük başarı. 2018 yılında sosyoloji alanında Türkiye birincisi, 2020 yılında psikoloji alanında Türkiye ikincisi olan Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi bu sene Tarih öğretmeni Barış Örgen danışmanlığında hazırladığı projelerle göğsümüzü kabarttı.

  İstanbul-Asya bölge yarışmasında Sosyoloji alanında Asya Tülay Kaçar-İzlem Beren Karataş'ın hazırladığı Fransa'da Yaşayan Türklerin Fransız Toplumuna Sosyokültürel Uyum Düzeylerinin İncelenmesi isimli projesi ile birincilik,

Ömer Karaman-Yağmur Buse Aydemir'in hazırladığı Anakronizm'in Günümüzde Okutulan Tarih Ders Kitaplarındaki İzleri projesi ile tarih alanında birincilik

  Elanur Ergezen-Nursena Atmaca'nın hazırladığı Covid 19 Salgınında ''Evde Kal'' Söylemi İle Başlayan Sosyal İzolasyon Sürecinin Aile İçi İlişkilere Etkisi isimli sosyoloji çalışması ile ikincilik kazanan Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi, haziran ayında Türkiye finallerine katılarak Karasu ve Sakarya'yı temsil edecek. Öğrencilerimizin finallerde de başarılı olacağına yürekten inanıyor başarılar diliyoruz.

Başarılarımıza bir diğeri de;  Karasudaki gençler neden Karasuda kalmak istemiyor düşüncesiyle "Hayalimdeki Şehir" projesi ile Karasu Atatürk Anadolu Lisesinden Danışmanlığını Ayşe Gökalp'in yaptığı Merve Özkan'ın  Hayalimdeki Şehir Projesi ile Tübitak Asya Bölge elemelerinde 3.lük elde etti.

Proje içeriğinde; Karasuda olması istenen yapılar planlandı, Karasu Belediyesi ile görüşlerek destek alındı ve bu yapılara uygun boş alanlar belirlendi. Yeni mahallede Seyir kulesi, Küçük Boğazda Kamp alanı, Plaj bölgesinin sahili üzerine 4 tane İskele kuruldu, denizden hem gece hem gündüz yararlanıldı, amfi bölgesine açık hava sineması yerleştirildi, Karasu anı yazısı eklenildi, her mahalleye geri dönüşüm ve mama otomatları konularak, hem halkın geri dönüşüme destek vermesi hemde kedi köpek için mama ve su sağlandı. Karasu ilçesinin çok kültürlülük yapısına uygun olarak her yıl kültür festivali yapılması planlandı.

Projelerde emeğigeçen Okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başlarılarının devamını dileyerek; 

Projelerimize , okullarımıza vermiş olduğu desteklerden dolayı İlçe Kaymakamız Sayın Dr.Ahmet Naci Helvacı'ya teşekkürlerimizi arz ederiz.

31-03-202131-03-202131-03-2021

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.