SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde 2. Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Düzenlendi

2. Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası ilçe elemeleri ilçemiz İnönü İlkokulu´nda gerçekleşti. Renkli görüntülerin oluştuğu turnuvada, Q-Bitz, Mangala, EquiIibrio, Pentago, Kulamİ ve Reversi oyunları oynandı. Turnuvadaki ilk karşılaşmaları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dursun ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Güldemir´de izledi.
İlçemizde 2. Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Düzenlendi

          Türkiye genelinde öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen 2. Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası ilçe elemeleri ilçemiz İnönü İlkokulu´nda gerçekleşti. Renkli görüntülerin oluştuğu turnuvada, Q-Bitz, Mangala, EquiIibrio, Pentago, Kulamİ ve Reversi oyunları oynandı. Turnuvadaki ilk karşılaşmaları,İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dursun ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Güldemir´de izledi.

          İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan; törende yaptığı konuşmada bu oyunların kaybedeninin olmadığını her öğrencinin kazandığını belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan; "Akıl-zeka türündeki güzel oyunları çocuklarımıza sunmaktan, onların üstün yeteneklerine ve zekalarına şahit olmaktan mutluluk duyuyoruz. Oyunlar akademik anlamda da çocuklara müthiş destek olmaktadır. Çocuklarımıza akıl ve zeka oyunları öğretilerek, onları teknoloji bağımlılığından uzaklaştırıp kişisel gelişimlerine katkıda bulunması sağlanmaktadır . Akıl ve zekâ oyunları ile öğrencilerimizin vakitlerini daha verimli geçirmeleri, okulu sevmelerinin yanı sıra bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimleri de desteklenmektedir. Burada başarılı veya başarısız olmak hiç önemli değil. Önemli olan bu güzel ve kıymetli oyunları öğrencilerimizin dünyasına taşımaktır. Minik öğrencilerimizgeleceğin Türkiye´sinin mimarları olacak. 2023 vizyonunu taşıyacak 21´inci yüzyılların sonlarına kadar da bizleri temsil edecekler ve geleceğin Türkiye´sini planlayacaklar, Akıl ve Zeka Turnuvasına katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi böyle bir projeye destek verdikleri İçin kutluyorum”ifadelerini kullandı. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan katılan öğrencileri tebrik etti.

          Turnuva sonunda Mangala ( 9 — 11 ) oyununda; Fatih Sultan Mehmet İlkokulu´ndan Hatice Zehra Yazgan birinci, İnönü İlkokulu´ndan Yusuf Eren Topçu ikinci oldu. Q-Bİtz oyununda; İnönü İlkokulu´ndan Arda Karameşe birinci, Adatepe İlkokulu´ndan İlayda Çobanoğlu ikinci oldu. Equilibrio oyununda; İnönü İlkokulu´ndan Şevval Nur Uçar birinci, Fatih sultan Mehmet İlkokulu´ndan Zeynep Vardar ikinci oldu. Pentago ( 9 — 11 ) oyununda; İnönü İlkokulu´ndan Nezir Karadeniz birinci, Adatepe İlkokulu´ndan Esat Türk İkinci oldu. Mangala ( 12 — 14 ) oyununda; Karasu İmam Hatip Ortakokulu´ndan Hamza Durmaz birinci, Adatepe Ortakokulu´ndan Semih Aktaş ikinci oldu. Kulami oyununda; Adatepe Ortakokulu´ndan Nurgül Arabacı birinci, Şehit Oktay Demirci Ortakokulu´ndan Asude Yılmaz ikinci oldu. Reversi oyununda; Adatepe Ortakokulu´ndan Sena Nur Demetgül birinci,Fatih sultan Mehmet Ortakokulu´ndan Muhammed İshak Gök ikinci oldu. Pentago ( 12 — 14 ) oyununda; Gölköprü Ortakokulu´ndan İsmail Hamza Yüce birinci, Şehit Oktay Demirci Ortakokulu´ndan Cengizhan Bayrak İkinci oldu. Hayli çekişmeli geçen turnuvada 1. olan öğrencilerimiz ilde düzenlenecek tumuvada ilçemizi temsil edeceklerdir.

05-03-201905-03-201905-03-201905-03-201905-03-201905-03-201905-03-201905-03-201905-03-201905-03-201905-03-201905-03-2019

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.