SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN TEOG SINAVI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN TEOG SINAVI MESAJI

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi alanındaki önemli noktalardan biri olan temel eğitimden orta öğretime geçiş sınavı Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de 26-27 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Çocuklarımızın başarısı için büyük emek ve gayret sarf eden öğretmenlerimize, maddi ve manevi fedakarlıklarda bulunan velilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Pek tabidir ki bunların karşılığında geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın başarılı olmasını öğretmenlerimiz ve velilerimiz istemektedirler. Biz bir ekip olarak veliler, öğretmenler, idareciler elimizden gelenin en iyisini yaptığımıza inanıyorum. Şuna inanıyorum ki gelecek hafta yapılacak olan sınavda hiç şüphesiz hep birlikte başarıyı görecegiz.

Velilere tavsiyem şudur; Çocuğunun değerini sınavdaki başarısıyla eşleştirmek sonuçlarla ilgili olarak onu korkutmak ve bazı şeylerden yoksun bırakmakla tehdit etmek çocuğun motivasyonunu değil tam tersine gelecek ile ilgili kaygısını artıracak ve çocuk ailesinin ve başkalarının gözünde kendisini değil sınavdaki başarısının önemli olduğunu düşünmeye ve sınava gerçek dışı bir anlam yüklemeye başlayacaktır.  Çocuklarımızın sağlıklı bir ruh haline sahip olmasını, sağduyu sahibi ve mutlu bireyler olmasını istiyorsak sınav sonuçları ne olursa olsun onlara ilişkin  iletişim tarzımızı, yaklaşımlarımızı asla değiştirmemeliyiz.  Sınav günü çocuğunuzu her gün sabah nasıl okula uğurluyorsanız öyle uğurlayın. Eğer önceki günlerden farklı davranışlarda bulunursanız bu durum öğrencilerimizde kaygı ve strese yol açabilir. Mutlaka bilgi sahibisinizdir ancak bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum ki bu sınavın tek farkı soruların bütün öğrenciler için tek merkezde hazırlanıp gönderilmesi ve sınavın da kendi öğretmenlerinin değil başka okullarda görev yapan öğretmenlerin gözetiminde yapılmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrencilerimizi yetiştiren emek ve destek veren tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyorum emek ve gayretlerin karşılıklarını alacaklarını ümit ve temenni ediyorum.

 

Halil DURSUN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.