SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet ÇALIK ´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet ÇALIK ´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

        19  Eylül 2016 tarihi  itibariyle öğrencisi, öğretmeni, yöneticisi ve  velisi ile birlikte, birlik ve  beraberlik içinde, yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Başlamak  bitirmenin yarısıdır. Bizlerin amacı geleceğe inşa etmek olup  bu yolda tüm imkanlarımızı  seferber etmekteyiz ve  elimizden  gelenin bir fazlasını yapmak  için tüm gücümüzle  çalışmaktayız. Geleceğimiz  olan çocuklarımız, geleceğimiz olan çocuklarımıza  en iyi imkanları sağlamak için çabalayan velilerimiz  ve geleceğe inşa etmek  için görev yapan idareci ve öğretmenlerimiz  ile hep beraber yeni eğitim öğretim yılımızda  daha da çok çalışarak arzu ettiğimiz  seviyelere geleceğiz. Tüm eğitim çalışmalarımız sağlam, mutlu ve huzurlu bir gelecek içindir. Geleceği inşa etmek, geçmişte verdiğimiz istiklal savaşı mücadelesi ve 15 Temmuz gecesi verilen demokrasi mücadelemiz kadar önemlidir. Hep birlikte geleceğimizi karartmak isteyen tüm hainlere inat çalışacak ve daha sağlam, daha mutlu ve daha huzurlu bir gelecek inşa edeceğiz. Bu uğurda hiç bir güç bizleri yolumuzdan döndüremeyecektir.

         Değerli  Öğretmenlerimiz ve İdarecilerimiz

       Geleceğimiz  olan öğrencilerimizin eğitimde olmazsa olmaz unsurların en  önemlisi siz öğretmenlerimiz. Milli ve manevi  değerlerine sahip çıkan geleceğimizi yetiştirmek  için hep beraber  çalışacağız. Sizlerin ışığında  yetişen her bir gencimiz  geleceğimizdir. Bizler sizlerle,  çocuklarımızı, milli eğitimimizin amaç ve ilkeleri doğrultusunda; milli, manevi, kültürel değerlerimizi benimseyip davranış haline getiren, herkese, saygı sevgi ve hoşgörüyle yaklaşan; ailesini, yurdunu ve milletini gönülden seven, demokrasiden yana, gelecek nesilleri yetiştirmek için tüm çabamızı sarf edeceğiz.

         Değerli  Velilerimiz,

       Gönül rahatlığı  içinde okullarımıza gönderdiğiniz çocuklarınızın  en iyi eğitimi almaları için hep beraber çalışıp  sizlerle beraber geleceğimizi inşa  edeceğiz. Sizlerle çocuklarınızın başarısına önemli katkılar sağlayarak 15 Temmuz gecesinin hain  karanlığını unutmadan  onları unutturmadan birlik ve beraberlik içinde çalışacağız.

         Değerli  Öğrencilerimiz

         Başarıya ulaşmak için çok çalışmak gerekir çünkü başarı tesadüflere bırakılamaz. Hayallerimiz için çalışacağız ve mutlu sona hep beraber ulaşacağız. Büyük  sorumluluklar alarak başarıyı elde etmek sizlerin en büyük görevidir. En büyük  sorumluluğunuz ise 15 Temmuz gecesi yapılanları unutmamak ve her türlü vatan hainliğine fırsat vermemektir.

         Bu duygu  ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk’ün ; “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” diye  hitap ettiği değerli öğretmenlerimizin  ve ülkemizi güvenle geleceğe taşıyacak  olan tüm öğrencilerimizin  yeni ders yılını en içten  dileklerimle kutluyorum. 

                                                                                   

                                                                                                                                      Mehmet ÇALIK

                                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.