SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ÇETİN TURHAN'NIN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ÇETİN TURHAN'NIN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919?un 102.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. 

Büyük Önder Atatürk'ün Samsunda 19 Mayıs 1919'da yaktığı, bağımsızlık ateşi yurdu alev alev sarmış ve milletin azim ve kararlılığı ile zafere ermiştir. Her bir karış toprağı kanla ve acı ile sulanan Milli Mücadelenin sonunda, Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs'ta Samsun'da başlattığı özgürlük ateşinde de söylediği gibi "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır."Cumhuriyet Türk gençliğine armağandır. Bu emanete sahip çıkmak ise hepimizin en önemli vazifesidir. 

Sevgili Gençler: Milletler tarihlerinden aldıkları güçle yaşarlar, gelecek tasavvurlarını buna göre şekillendirirler. Ulusumuzun Samsun'da yaktığı İstiklal ateşi, her geçen gün sizlerin başarılarıyla büyüyecektir. Aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını ebediyete taşıyacak olan sizlersiniz. Size tevdi edilen bu vazifeyi bir onur nişanı olarak taşıyacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. Şanlı tarihimiz, yüksek milli kültür ve değerlerimizin ışığında kararlılıkla yürüyecek milletimizi gururlandıran büyük işlere imza atacaksınız. Sizler sadece ailenizin değil, aynı zamanda bu milletin istikbalisiniz Bu şanlı bayrak, bu kutsal vatan sizin en kıymetli hazinenizdir. Ay yıldızın gölgesi bu topraklarda daim olsun diye yılmadan çalışacak ve üreteceksiniz. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle ve muhterem gazilerimizi minnetle anıyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin  "19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.19-05-2021

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.