SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ÇETİN TURHAN'NIN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ÇETİN TURHAN'NIN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu, milli mücadelemizin önderi, eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83. yılında rahmetle, şükranla ve saygıyla yad ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş, Aziz Milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletini bir araya getirmiş, Milli Mücadeleye yön vermiş, milleti ile birlikte "Ya İstiklal Ya Ölüm" diyerek, büyük zaferin kazanılarak Türkiye Cumhuriyeti´nin kurulmasında liderlik yapmıştır.

Atatürk'ü anmak, diğer bir ifadeyle anlamak; O'nun daima önem verdiği Türk Milletinin birliğini, ülkesinin bölünmez bütünlüğünü koruyarak geleceğe güvenle bakmak, bu uğurda her türlü fedakârlığa hazır olmak demektir.        

Atatürk´e olan saygımızın en güzel ifadesi, onun yaptığı çalışmaların devamında Türkiye´yi bilimde, teknolojide, sanatta, sporda, ekonomide daha ileri götürerek, birlik ve beraberlik içerisinde iyi insan, iyi vatandaş olmanın mücadelesini vermek olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bu toprakların bizlere vatan olarak kalabilmesi için fedakârca canlarını ortaya koymuş tüm şehit ve gazilerimizi saygı, özlem, minnet ve rahmetle yâd ediyorum.


İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.