SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL DURSUN´UN 2016/2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE SONU KARNE MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HALİL DURSUN´UN 2016/2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE SONU KARNE MESAJI

          9 Haziran 2017 tarihi itibarıyla 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nı tamamlamış bulunuyoruz. Yıl boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanınıza yürekten katılıyorum. Yıl boyunca emek sarf eden tüm öğrencilerimizi, idareci ve öğretmenlerimiz ile velilerimize tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

        Sevgili öğrenciler karne sonuçlarınız beklediğiniz gibi gerçekleşmediyse umudun tükenmediğini bilip, tatili başarı için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Sene boyunca pek çok yeni bilgiler öğrendiniz, yeni şeyler keşfettiniz. Şimdi ise tüm bunları özümseyip hayatınıza katma zamanı. Tatil tüm bunları gerçekleştirmek için size verilmiş bir fırsat. Yoğun geçen bir yılın ardından uzun bir yaz tatili sizi bekliyor. Bu tatili verimli değerlendirebilmek için pek çok seçeneğinizin olduğunu unutmayın. Tatilde, yoğun bir öğretim döneminde yapamadığınız sosyal ve kültürel etkinliklerinizi, ilgi ve merak alanlarınızı geliştirebilmenizi tavsiye ederim. Yoğun teknoloji kullanımının bizleri yalnızlaştırıp sosyal ve kültürel çevremize yabancılaştırdığı gerçeğinden hareketle hayata dair gerçek ilişkiler geliştirmeyi önemsemeliyiz. Sokağımızı, mahallemizi, şehrimizi, insanları başta olmak üzere bütün zenginliği ve renkliliği ile anlamaya çalışmalı, aidiyet bağlarımızı güçlendirmeliyiz.

 Değerli  okul idarecilerimiz ve  öğretmenler,

       Karne notları istediği gibi olmayan öğrencilere tecrübeleriniz ile rehberlik ederek başarıya giden yolda onlara yalnız olmadıklarını hissettiriniz. Böylece sizi örnek alan öğrencileriniz gelecek yıla büyük bir istek ve azimle başlamış olacaklardır. Bir yıl boyunca yapmış olduğumuz çalışmaların sonuna geldik. Dinlenmeyi öğrenciler kadar sizlerde hak ettiniz. Sürekli gelişen hayatımızda kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmemeniz temennisiyle, fedakârca çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

Sayın Veliler,

       Aile içi iletişiminizi geliştirmek, çocuklarınıza tatili verimli geçirebilmeleri için yol göstermek ve birlikte çeşitli etkinlikler yapmak, aile bağlarınızı güçlendireceği gibi çocuklarınıza da kendilerini iyi hissettirecektir. Karne sonuçlarınız beklediğiniz gibi gerçekleşmediyse umudun tükenmediğini bilip, tatili başarı için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayrıca, karne notlarının çocuğunuzun bir değerlendirmesi değil, dönem boyunca gösterdiği performansın bir değerlendirmesi olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, çocuğunuz eğer kötü bir karneye sahipse, bu durumu başarıya giden yolda bir basamak olarak görünüz ve çocuğunuzu kesinlikle akranlarıyla kıyaslamayınız.

        Geleceğimizin geçmişimizden daha güzel olması temenisi ile tüm öğrenci ,idareci ve öğretmenlerimize iyi tatiller dilerim.

 

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.