SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÇETİN TURHAN´IN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÇETİN TURHAN´IN  GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

18 Ekim 2017 tarihi itibarıyla Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başlamış bulunuyorum. Şehrimizin en güzel ilçesi ve benim de kendi ilçem olan Karasumuza hizmet etmek amacıyla tekrar göreve başlamanın sevinci ve heyecanı içerisindeyim.

            Göreve başladığımız bugünden itibaren  çalışma arkadaşlarımızla;   şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve en önemlisi de öğretmenlerimizle beraber bir ekip çalışması içerisinde   çocuklarımıza en güzel eğitim ve altyapı imkanlarını sağlamaya gayret edeceğiz. Eğitim süreçlerinde asıl olanın eğitimin niteliği ve içeriğidir. Bu anlamda da özellikle yapacağımız planlamalarla öğrencilerimizin aklına, kalbine ve sosyal çevresine hitap edecek şekilde onu yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Özellikle akademik, sosyal ve manevi gelişim alanlarında eğitime katkı sunarken   Karasu’daki çalışma arkadaşlarımızla özverili bir çalışmayı ortaya koyacağız. Eğitimi bütüncül bir bakış açısıyla ele alarak, çocuklarımızı bütün yönleriyle kuşatmış bir eğitim sistemini, Bakanlığımızın eğitim politikaları doğrultusunda yönetme çabası içinde olacağız.     

Bu süreçte velilerimizin, akademik ve bilimsel  camianın, sivil toplum kuruluşlarının ve eğitimin tüm paydaşlarının desteğini ve sorumluluk almalarını bekliyoruz.

            Eğitimde daha önce yapılmış olan güzel ve kalıcı çalışmaları daha da geliştirmek ve bunlara yenilerini ekleyebilmek için etkin ve paylaşımcı sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak, toplumun bütün kesimlerini kapsayan bir işbirliği anlayışıyla hareket etmek düşüncesindeyiz. Eğitim ve öğretimin kalitesinin arttırılması için ilçemizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ele vererek ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

            Eğitim sistemimizin, milli bir kişilik ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne ve geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişisel mutluluğun yanında toplumun ve insanlığın refah ve mutluluğundan da sorumlu olduğuna inanan, sağlıklı, disiplinli, çalışkan, dürüst, kendine güvenen, inançlı, yürekli, milli dayanışma ve uzlaşma içinde yaşayan nesiller yetiştirmekle de görevli ve sorumlu olduğumuzun bilincindeyiz.

            Bu görev bilinciyle; değerli yönetici, öğretmen ve personel arkadaşlarımın, bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarına olan güvenim tamdır. Tüm kurumlarımızda; sevgi, saygı, barış, hoşgörü ve karşılıklı anlayış içerisinde, ortak akılla hareket etmek suretiyle, eğitim–öğretimi birlikte daha üst seviyelere taşıyacağımıza inanıyorum. 

           Bizden önce ilçemizde eğitim-öğretimde çalışmış ve emeği geçmiş, başta ilçe milli eğitim müdürlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederim. Devralmış olduğumuz bu bayrağı yeni bir heyecanla hep birlikte bir adım daha ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz.

             Bu duygu ve düşüncelerle aynı yolda yürüyeceğimiz yönetici arkadaşlarıma, öğretmenlerimize   ve tüm velilerimize, öğrencilerimizin eğitim – öğretimi için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da verecekleri destekler ve yapacakları katkılar için şimdiden teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.