SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÇETİN TURHAN´IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÇETİN TURHAN´IN  CUMHURİYET BAYRAMI  MESAJI

94 yıldır büyük coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet Bayramımız, ülkemiz için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisini oluşturmaktadır.

                 Milletimiz, tarih boyunca hürriyetine düşkün olarak yaşamış, Kurtuluş Savaşını da bu azim ve inançla kazanmıştır. Ecdadımızın bizlere ve gelecek nesillere bıraktığı bu kıymetli mirası koruma ve yüceltme konusunda ülkemizin her bir ferdi aynı inanç ve sorumluğu benliğinde taşımaktadır. Milli birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi, Türk milletinin ve yurdunun bölünmez bütünlüğünün teminatı olan Cumhuriyetin ilanının 94. Yılında ülkemiz geleceğe daha güvenle bakmaktadır.

Yakın zamanda yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında, milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda Cumhuriyetimizin Kuruluş dönemindeki ruhun, ne kadar diri olduğunun ifadesidir.

  Şanlı tarihimiz, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren sayısız vesikalarla doludur. Biz eğitimcilerin yegâne görevi devralmış olduğumuz bu mirası ve üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini yılmadan sürdürmektir.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, vatanı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve nice adsız kahramanlarımızı saygıyla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.