SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÇETİN TURHAN´IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÇETİN TURHAN´IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bugün, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin en seçkin günü olan ”Öğretmenler Günü” dür. Bu özel günün, tüm öğretmenlerimize ve  eğitim camiamıza kutlu olmasını diliyorum.

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

 

Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bugüne bütün imkânsızlıklara rağmen Türkiye´yi bu günlere taşıyan öğretmenlerimiz, yarınlarımızın mimarıdır. Hz. Ali; “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözüyle eğitimin ve öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekmiştir. Yine Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; “´Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” ifadesiyle öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olmaktan öte üstlendiği sorumluluğa dikkat çekmektedir.

 

Toplumumuzda öğretmenlik mesleğinin çok seçkin ve özel bir yeri bulunmaktadır. Bu öneme binaen, öğretmenlerimize hak ettikleri değerin verilmesi gerekmektedir. Çünkü  toplumumuzun şekillenmesinde öğretmenlerimiz en başta gelmektedir.

Türk toplumunda, öğretmen hakkı, ana-baba hakkıyla bir tutulmuş ve kutsal sayılmıştır. Öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin gözünde ana ve baba kadar değerlidir, kutsaldır.

Bu vesileyle, başta Başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere, bugün aramızda olmayan öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü ”nü, içtenlikle kutluyor ve aile bireyleriyle birlikte, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.         

 

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.