SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÇETİN TURHAN'DAN YARI YIL TATİL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ÇETİN TURHAN'DAN YARI YIL TATİL MESAJI

Değerli Meslektaşlarım;

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı yarıyıl tatili başlıyor. Sizler, sadece öğrencilerimizin gönüllerine dokunmak suretiyle değil bütün bir topluma yön veren kutsal bir mesleği icra etmektesiniz. Fedakârca gösterdiğiniz gayretler, her türlü takdirin üzerindedir. 1.dönemin sağlıklı, huzurlu ve başarılı geçmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Milli değerlerimizi özümsemiş, hür iradesiyle değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştirmek en önemli hedefimizdir. İnanıyoruz ki sizler daha çok çalıştıkça, geleceğimiz çok daha aydınlık ve güçlü olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor,  mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Öğrencilerimizin karnelerindeki notlar, sadece bir dönemi ifade eden akademik değerlendirmeleri kapsamaktadır. Çocuklarınızı karne notları ile değerlendirmek eksik olacaktır. Çocuklarımızın akademik başarısının yanında sosyal, sanatsal ve sportif başarılarını da önemsemenizi sizlerden rica ediyorum. Unutulmamalıdır ki beceriye dönüştürülmeyen bilgi bir gün unutulmaya mahkumdur. Çocuklarımızın sahip olduğu milli ve manevi değerlerin yüksek olması ilk hedefimiz olmalıdır. Bu tatilde onları bilimsel ve kültürel yönden besleyecek aktivitelere öncülük etmenizi öneriyorum. Öğrencilerimizin tablet, televizyon ve sosyal medya başında geçirilen zamanlarla değil, akraba, eş-dost ziyaretleriyle; her anlamda kendilerini geliştirebilecekleri gezilere katılmalarına rehberlik etmenizi temenni ediyorum. Eğitime vermiş olduğunuz destek için sizlere şükranlarımı sunuyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Sizleri bitirmiş olduğunuz eğitim öğretim dönemi vesilesiyle tebrik ediyor, 15 günlük bu ara tatilde eğitim öğretim hayatınıza ara vermemenizi temenni ediyorum. Hayat çok güzel bir kitap. Okumayı asla bırakmayın. Yeni yerlere gidin, doğayı keşfedin, sosyal ve sportif etkinliklere katılmaya çalışın ve bol bol kitap okuyun. Unutmayınız ki karnenizdeki notlar önemli; ama bu notlardan daha önemli olan şey, ailenize, vatanınıza ve medeniyetinize layık bir insan olmak.Hayatın sonsuz hazinesinden en üst düzeyde istifade etmeniz ümidiyle, iyi tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                                                           ÇetinTURHAN

                                                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.