SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇALIK´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇALIK´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

      Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir.

 

     Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğrunda feda etmektedir.

     Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü: İyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum, mutlu ve müreffeh bir gelecek demektir.

     Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüpheniz olmasın ki bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz (sayesinde) eliyle yükselecektir

     Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bugüne bütün imkânsızlıklara rağmen Türkiye´yi bu günlere taşıyan öğretmenlerimiz, yarınlarımızın mimarıdır. Hz. Ali; “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözüyle eğitimin ve öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekmiştir. Yine Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; “´Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” ifadesiyle öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olmaktan öte üstlendiği sorumluluğa dikkat çekmektedir.

    11.200 öğrencimizin sorumluluğunu omuzlarımızda hissederek  Karasu halkının daha müreffeh yarınlarını inşa etmek için 64 okulumuzda 700 öğretmenimiz “Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözünün icra ettiğimiz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiği bilinciyle hareket etmektedir.

     Öğretmenlerimiz, kazanılması gereken asıl büyük servet; para, şöhret ve makamdan öte erdem ve bilgeliktir. Yüreğimizi, ruhumuzu en büyük erdemlerle tezyin ve teçhiz etmeli ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yollarına devam etmektedir.

     Kadim değerlerin günübirlik çıkarlara feda edildiği günümüzde bu kutlu sanatı en güzel biçimde icra eden başta emekli olan öğretmenlerimiz olmak üzere, elbirliğiyle yarınlarımızı inşa etmek adına çabalayan fedakar öğretmenlerim, yolunuz ve bahtınız açık, öğretmenler gününüz kutlu olsun.

                                                                                 Mehmet ÇALIK

                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.