SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan'ın Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan'ın Karne Mesajı

 

Sevgili öğrencilerimiz, değerli meslektaşlarım ve saygıdeğer velilerimiz;

Sevgili öğrenciler; 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı  boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanınızı ben de sizlerle birlikte yaşıyorum. Sizlerin başarısı ve gayreti bizim güvencemizdir. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizleri, soran, sorgulayan, okuyan, araştıran, düşünen, eleştirel değerlendirmelerde bulunan, teknolojiyi bilinçli şekilde kullanan, planlı ve düzenli çalışan, üreten, sorumluluğunun bilincinde, insan haklarına saygılı, temel insani ve ahlaki değerlere tam anlamıyla sahip, yenilikçi bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri gelecek için ümitlendiriyor..

Aileleriniz ve öğretmenlerimizle milletimizin ortak paydası sizlersiniz. Anne-Babalarınızın ve öğretmenlerinizin en kıymetlisi ve göz bebeğisiniz. Sizlerin her zaman mutluluğu için, bugün ve yarının başarılı bireyleri olarak var olmanız için el birliğiyle çabalıyoruz.

Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Çeşitli yaz kamplarına, ailenize ve çevrenize yardımcı olabileceğiniz sosyal etkinliklere de zaman ayırmalısınız.

Değerli Meslektaşlarımın da yıl boyunca yapmış oldukları özverili çalışmalar ve göstermiş oldukları  gayretlerden  dolayı her birini  ayrı ayrı tebrik ediyorum. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı sonunda hak ettiğiniz tatilinizi dinlenerek geçirmenizi diliyor, tüm meslektaşlarıma, bir eğitim yılı boyunca yararlı ve fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Çok değerli  velilerimizden de beklentilerimiz öğrencilerinizin karnelerin de, karşılaştığınız  durum ne olursa olsun çocuklarınıza duyduğumuz güveni ve desteği esirgemeyip sürdürmektir. Çocuklarımızın karnelerindeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman, çocuklarımız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır. Onları başkaları ile olumlu ya da olumsuz yönde asla kıyaslamamalıyız. Kıyaslamak yerine onları cesaretlendirmeli, bunun bir süreç olduğunu hissettirmeli, koşulsuz sevgi-saygı beslemeliyiz. Sizden beklenen, Mili Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un dediği gibi ; " o gün elinde karnesiyle size doğru koşmakta olan çocuğu kendi "çocukluğunuzu"  kendi " öğrenciliğinizi " karşılar gibi karşılamanızdır?"

 

 

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.