SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İHSANİYE MAHALLESİNDE ÖZEL EĞİTİM İLKOKULU AÇILIYOR...

İHSANİYE MAHALLESİNDE ÖZEL EĞİTİM İLKOKULU AÇILIYOR...

Karasu'nun ve kuzey bölgesinin ilk özel eğitim ilkokulu yapılarak eğitime açılacak. Okul, sadece Karasu'nun değil, kuzey ilçelerinin de ihtiyacına yanıt vermeyi amaçlıyor.

Kaymakamımız Dr. Ahmet Naci HELVACI, Belediye Başkanımız İshak SARI ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Çetin TURHAN, İhsaniye mahallesi'ne giderek Karasu'ya kazandırılması planlanan 1. Kademe özel eğitim ilkokulu projesini yerinde inceledi.

Sekiz sınıf ve 64 öğrenci kapasiteli olması planlanan okul, aynı zamanda Karasu'nun ve kuzey ilçelerinin de ilk özel eğitim ilkokulu olacak. Okullarda bulunan özel eğitim sınıflarını bir araya toplayacak olan okulumuzun Nisan ayı başında eğitime başlaması hedefleniyor.

Proje hakkında bilgi veren Kaymakamımız; ''Okullar içinde özel eğitim sınıfları bulunuyordu. Fakat burası bir özel eğitim okulu oluyor. Bu da heyecan verici bir proje. Özel eğitime ihtiyaç duyan engelli öğrencilerimiz bu okulda eğitim görecek. İlçemiz için büyük bir katkı. Karasu eğitim alanında güzel yatırımlar alıyor. Bu da onlardan biri. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz'' dedi.

 

Belediye Başkanımız ise ''Böyle değerli bir proje ve hizmeti Karasu'ya kazandıracak olmak mutluluk verici. İlçemizdeki idare kurumlarının uyumu ile böyle güzel çalışmalar ortaya çıkıyor. Karasu, gelişmekte olan ve nüfusu artan bir ilçe. Karasu'yu geleceğe hazırlamak için projelerimiz var ve bunları da hayata geçirmeye çalışacağız'' diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin TURHAN da '' Karasu'da uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir projeydi. Karasu'da ihtiyaç çok fazlaydı ve özel eğitim sınıflarında doluluk oranı da had safhaya ulaştı. Hem kapalı olan bir okulu eğitime kazandırdık hem de ihtiyaca cevap verdik'' ifadelerini kullandı.

TURHAN, '' Bir buçuk ay gibi bir sürede tadilat çalışmalarını tamamlayarak okulumuzu eğitime kazandıracağız. Özel çocuklarımız için özel bir okul oluşturarak hem Karasu hem de Sakarya'nın kuzey bölgesinde ki ihtiyaca cevap vermeyi amaçlıyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

21-01-202221-01-202221-01-202221-01-202221-01-202221-01-202221-01-2022

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.