SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET ÇALIK ´IN YARIYIL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MEHMET ÇALIK ´IN YARIYIL MESAJI

      Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

         2015-2016 eğitim öğretim yılı yarı yılını sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Geleceğimizin gerçek sahibi ve teminatı olan sevgili öğrencilerimiz bugün yarıyılın değerlendirmesi olan karnelerini aldılar.

        Okulla ilk defa tanışan yavrularımız heyecanla başladıkları okullarına uyum başarısı geliştirdiler. Öğrendikleri her türlü bilgi ve beceriyi pekiştirmek ve kalıcı hale getirmek için çalışıp çabaladılar

       Bazı öğrencilerimizin başarılı olmalarına karşın bazılarının da karnelerinde zayıf notların olması doğaldır. Öğrencilerimizin notları ne olursa olsun, çalıştıkları takdirde başarılı olacakları gerçeğini unutmamaları gerekir. Hayatın her döneminde her alanda başarılı olmak için kendinize inanmanız ve çalışmanız gerekmektedir.

      Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma,ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır.Bu faktörün tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır. Başarılı olmanın belki de en önemli aşaması kendine güvendir.

      

       Değerli velilerimiz çocuklarımızın başarılı olduğu kadar başarısızlıklarına da bir o kadar sahip çıkmalıyız. Şunu unutmamak gerekir ki, cesareti kırılmış, özgüveni zedelenmiş bir çocuğun yaşadığı psikoloji, telafisi mümkün olan karne notlarından daha elzemdir.

      Değerli hemşerilerim İlçemizde 2015-2016 eğitim öğretim yılında ;  848 okulöncesi, 3.635 ilkokul, 3.486 Ortaokul ve 3.172 Ortaöğretim olmak üzere toplam 11.141 öğrenci ve 657 öğretmenimizle bir dönemi daha başarılı sorunsuz olarak bitirdik.

       Bu duygu ve düşüncelerle, başta öğrencilerimiz olmak üzere değerli yönetici, öğretmen ve Velilerimize  özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, tatilinizin sağlıklı, güzel geçmesini ve başarılarınızın devamını diliyorum.

                                                                                      

     Mehmet ÇALIK                                                                                                    

 İlçe Milli Eğitim Müdürü

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.