SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yazarlık Atölyesi'nin bu Haftaki Konuk Yazarı Ayşenur GÜLSÜM

Karasu Yazarlık Atölyesinin Bu Haftaki Konuk Şairi "AYŞENUR GÜLSÜM" Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni / Yazar Arzu ÖZDEMİR ve Sezi Eratik Ortaokulu Türkçe Öğretmeni/Yazar Burcu AKSU tarafından yürütülen yazarlık atölyesinde bu haftanın konuğu "Kuşlu Dualar" kitabının yazarı Ayşenur GÜLSÜM oldu. Konuk yazarımız öykü türünün kuramsal özelliklerini, yazarken nelere dikkat edilmesi gerektiğini Sabahattin Ali'nin Ayran öyküsü üzerinden anlattı. Kahramanı Küçük Hasan olan öykü, özellikle ortaokul öğrencilerimizin ilgisini çekti. Öğrencilerimizin yorumları konuk yazarımızı şaşırttı. Katılımcılarımızın edebiyat bilgisinin beklediğinin ötesinde olduğunu belirterek  yine bir araya gelmekten memnuniyet duyacağını ifade etti. 
Yazarlık Atölyesi'nin bu Haftaki Konuk Yazarı Ayşenur GÜLSÜM

AYŞENUR GÜLSÜM Kimdir?

1992 yılında Sakarya'da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisans öğrenimi gördü, 2016 yılında onur derecesi ile mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesinde pedagojik formasyon sertifika sürecini tamamladı. İş hayatına editörlük ve içerik üreticiliği ile başlayan Ayşenur Gülsüm, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının Gençdes teşviki ile başlattığı Çocuk Yazını website projesinde, çocuk edebiyatı alanında her ay makale ve söyleşiler yayımladı. 

Kısa öykü türünde metinler kaleme alan Ayşenur Gülsüm'ün ilk öyküleri Irmak, Dergâh, Hece Öykü dergilerinde yayımlandı, ulusal hikâye yarışmalarında derece sahibi oldu, öyküleri 2011 yılında kitaplaşarak Kuşlu Dualar ismiyle okurla buluştu. Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB-DP) kapsamında Turkish A: Literature dersi öğretmenliği yapmakta, ulusal dergilerde kurmaca ve makale yayınlarına devam etmektedir.

03-01-202303-01-2023

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.