SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

e-Twinning Projeleri Kalite Etiket Ödülleri Okullarımıza Takdim Edildi.

e-Twinning Projeleri Kalite Etiket Ödülleri Okullarımıza Takdim Edildi.

İlçemiz Atatürk Anadolu Lisesi ve Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş en büyük okul ağı olan eTwinning platformunda yürüttüğü başarılı çalışmalarla e-Twinning Okulu etiketini aldı.

Atatürk Anadolu Lisesi, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu ve Karasu Anaokulu yapmış oldukları e-Twinning Projeleri ile Avrupa Kalite Etiketi ve Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirildi. Ödülleri Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin TURHAN tarafından verildi. 

Karasu'nun ilk e-Twinning okulu olan Atatürk Anadolu Lisesi; 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında yürütülen "This is me(İşte ben)" ve "My Future Job (Gelecekteki Mesleğim)" adlı e-Twinning projeleriyle Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirilirken okulumuz da e-Twinning projelerinde göstermiş olduğu başarılardan dolayı Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirildi. Ödüller Okul Müdürü Sayın Yusuf YURDASUCU'ya ve İngilizce Öğretmenimiz Hilal KAYA'ya takdim edildi. Öğrencilerimiz, farklı ülkelerden akranlarıyla çalışma fırsatı yakaladıkları bu projeler sayesinde hem yabancı dil becerilerini hem de teknolojiyi kullanma becerilerini geliştirdiler.

Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu; 2019-2020 eğitim öğretim yılında "Math Game Workshops-Matematik Oyun Atolyeleri" projesi ile başlayan macerasında önce Ulusal sonra Avrupa Kalite Etiketlerini aldı. Avrupa Kalite Etiketi ile birlikte eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından eTwinning Okulu olma daveti aldı. Daha sonra yaptığı çalışmalarla e-Güvenlik sertifikasını aldı. eTwinning Okulu Etiketi için gerekli kriterleri tamamlayarak Şubat ayında yaptığı başvuru sonucunda "eTwinning Okulu Etiketini" aldı. Bu; okulumuzdaki eTwinning takımımızın harika bir başarısıdır ve uluslararası platformlarda geçerli olan çok değerli bir referanstır.Karasu'da tek E twinning  ortaokulu ünvanı alan Namık Kemal İmam Hatip Ortaokuluna Okul Müdürü Orhan BÜLBÜL ve Proje Yürütücüsü Erhan BAL'a bayrakları ve ödülleri teslim edildi.

Karasu Anaokulu ise; Ev akademisi proje etkinliği ile Özel eğitim çocukları ile projesini tamamladı. Proje sonucunda öğrencilerimizde bizleri çok memnun eden gelişmeler kaydedildi. Salgın sürecinde Kavram öğretimi, dil beceri gelişimi etkinlikleri, karantinada sosyal gelişim, aile bireyleriyle oyun etkinlikleri vb. içeriklerini kapsayan etkinlikleri ile e-Twinning Ulasal Kalite Etiketi ödülünü almaya hak kazandı. Ödülleri Okul Müdürü Nevan Bilgin ve Proje Yürütücüsü Sinem Çevik Hocamıza verildi. 

 Bu projelerde görev alan tüm okul idarecilerimizi, proje kurucusu ve koordinatörü olan öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. 

18-10-202118-10-202118-10-202118-10-2021

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.