SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYMAKAMIMIZ SAYIN DR.AHMET NACİ HELVACI KARASU İMAM HATİP ORTAOKULUNDA

KAYMAKAMIMIZ SAYIN DR.AHMET NACİ HELVACI KARASU İMAM HATİP ORTAOKULUNDA

 

     İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Ahmet Naci HELVACI, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin TURHAN ile birlikte Karasu İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ettiler.

 

     Ziyaretinde ilk olarak 8.sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Kaymakamımız, Liselere Giriş Sınavına son 10 gün kalmasından dolayı öğrencilere gelecek ile ilgili hedeflerini yükseltmeleri gerektiğini, yabancı dil öğrenmenin avantajları, öğrenme teknikleri ve liseler hakkında bilgiler verdi. Sınava hazırlık süresince motivasyonun öneminden bahsederek, öğrencilerden gelen soruları da cevapladı.  Ardından öğretmenler odasında öğretmenler ile bir araya geldi. Lgs sınavı soru tarzlarındaki değişiklikler, ilçemizde bulunan liseler ve öğrenciler ile yaptıkları çalışmalar hakkında sohbet etti.

 

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin TURHAN, okulun sınavlarda ki başarıları ve okulda yürütülen projeler hakkında bilgiler verdi. 2019-2020 yılı LGS sınavında ilk 3'e giren  öğrencilerin Karasu İmam Hatip Ortaokulundan çıktığını, bu yıl İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan LGS Ortak Deneme Sınavında da ilçemiz okulları içinde 1.ve 3. olan öğrencilerinde yine bu okulumuzdan çıktığını söyledi. Okulumuzun çalışmalarından ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilçemizde örnek bir okulumuz olduğunu vurguladı.

 

     Okul Müdürü Şeref Çifçi; yarıyıl tatilinde 8.sınıf öğrencilerine Zoom programı üzerinden Etüt dersleri verildiğini, 3 günde bir deneme sınavları yapılarak LGS Sınavında başarıyı arttırıcı çalışmalar yürütüldüğünü, "Okuyorum " Projesinin, okumak, okuduğunu anlamak ve okuma alışkanlığı kazandırmak amacı ile aktif yürütüldüğünü, yeni nesil LGS sınav sorularının da anlamak ve yorumlamak üzerine hazırlandığını vurgulayarak öğrencileri bu yönde de desteklediklerini söyledi.

 

     Okulun Resim Öğretmeni Musa Yanmaz tarafından hazırlanan hat yazılı isimli porselen tabak Okul Müdürü Şeref Çifçi tarafından Sayın Kaymakamımız Dr. Ahmet Naci HELVACI'ya taktim edildi. Okulun kütüphanesini gezen Kaymakamımız düzenleme ve kitap donanımı açısından beğenileri sundu.

 

    Okul idaresine ve öğretmenlere gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür eden Kaymakamımız; okul idaresi, öğretmenler ve öğrencilere başarılarının devamını dileyerek ziyaretini tamamladı.

26-05-202126-05-202126-05-202126-05-202126-05-202126-05-202126-05-202126-05-2021

 

 

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.