SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT ÜSTEĞMEN İBRAHİM ABANOZ ANADOLU LİSESİ’NDE SINIFLAR ARASI BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI

ŞEHİT ÜSTEĞMEN İBRAHİM ABANOZ ANADOLU LİSESİ’NDE SINIFLAR ARASI BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI

 

ŞEHİT ÜSTEĞMEN İBRAHİM ABANOZ ANADOLU LİSESİ’NDE SINIFLAR ARASI BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI YAPILDI.

Karasu’nun sosyal, kültürel-sportif ve sanatsal etkinlikleri bakımından en aktif okullarından birisi olan Ş.Ü. İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi, baharın gelmesiyle birlikte geleneksel olarak düzenlediği Bahar Şenlikleri’ne bu yıl da başladı.  Şenlik kapsamında; sınıflar arası futbol- voleybol-basketbol müsabakaları, satranç turnuvası, sınıflar arası bilgi ve kültür yarışması ve şenlik kapsamına bu yıl girecek olan “ŞÜ SES ABANOZ” ses yarışması bulunmaktadır. Spor karşılaşmaları devam ederken, sınıflar arası bilgi ve kültür yarışması 12 Nisan 2019 tarihinde konferans salonunda gerçekleştirildi.

Yarışmayı hazırlayan ve sunan Tarih Öğretmeni Mehmet ZAFRAN ve Biyoloji Öğretmeni Mustafa GÜNGÖR’ün ortak çalışması ile profesyonel bir yarışma programı icra edildi. Özellikle 12. Sınıflar arasında çok çekişmeli geçen yarışmada öğrencilere Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, İngilizce, Almanca, Din Kültürü- Ahlak Bilgisi ve Genel Kültür alanlarında 15 soru soruldu.

Yarışma sonucunda birinci olan sınıflar ve öğrenciler:

9.Sınıflar 7 şube arasından Birinci olan 9-G Sınıfı

            Öğrenciler :  SONER ASLANBAY, UMUT SARIARMUT, FATMANUR ASLAN

10.Sınıflar 6 şube arasından Birinci olan 10-F Sınıfı

           Öğrenciler : SİNEMNUR YAVRUM, SERKAN TAŞDEMİR, ZEYNEP SILA İNCE

  11.Sınıflar 6 şube arasından Birinci olan 11-B Sınıfı

            Öğrenciler :  ÜNAL BERAT BIYIK, SAFİYE İMAMOĞLU, OZAN KARAMAN

12.Sınıflar 6 şube arasından Birinci olan 12-B Sınıfı

            Öğrenciler :NAGİHAN ZENGİN, BÜNYAMİN AKIN, ŞEVVAL ALEMDAR                                

Yarışmada 12 Sınıfların yarıştığı final bölümüne Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin TURHAN’da katıldı. Sınıf düzeyinde birinci olanlara ödülleri Çetin TURHAN tarafından verildi. Yarışmada öğrencilere günün anısını yansıtacak, üzerlerinde sınıf birincisi ibaresi bulunan kupalar verildi.

Ödül verilmesinden sonra kısa bir konuşma yapan Çetin TURHAN: “Karasumuzun en aktif ve etkinlikler bakımından en yoğun olan ve benim de ortaokul kısmından mezun olduğum ŞÜİAAL yaptığı bu etkinliklerle her zaman gururumuz olmaya devam ediyor. Çok profesyonelce hazırlanan ve sunulan bu yarışmayı çok beğendiğimi belirtmek isterim. Bu tür etkinliklerle öğrencilerin ders başarılarının yanında, sosyal, kültürel ve kişilik bakımından da gelişmesi sağlanmaktadır. İş yoğunluğumuzun çok yüksek olduğu şu günlerde okullarımızın hazırladığı bu tür etkinliklerin hepsine katılmak için çok gayret sarf ediyorum. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

13-04-201913-04-201913-04-201913-04-201913-04-201913-04-2019

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.