SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Huzur Coğrafyası Sakarya

Huzur Coğrafyası Sakarya

 

 Sakarya Valiliği ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından Sakarya’nın tarihi ve turistik yerlerinin tanıtılması, iş yatırım ortamı ve ilin çekiciliğini içeren ‘Huzur Coğrafyası Sakarya’ temalı hazırlanan tanıtım filmi SATSO Konferans salonunda düzenlenen program ile şehir protokolüne tanıtıldı.

  Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Ali Coşkun Konferans Salonunda düzenlenen tanıtım programına, MARKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Hüseyin Avni Coş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Emin Dursun, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ilçe kaymakamları, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile yerel ve ulusal bakın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.   Kokteylin ardından tanıtım filmi gösterisine geçilirken programın açılış konuşmasını yapan MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Doğu Marmara Bölgesindeki illerin tanıtımı konusunda Sakarya’da da çekimi yapılan filmle ilgili bilgiler verdi. Vali Hüseyin Avni Coş ise çekilen film ile çeşitli kesimlerden bir demet sunulduğunu ifade ederek, “Bu film 5 saatte çekilse huzur dolu Sakarya’yı yine anlatamayız. İnşallah katkı sağlar. Huzur Coğrafyasını adını çok kullanmalıyız, buradaki kültürü, birlikteliği, saygı ve sevgiyi tüm Türkiye ile paylaşmak lazım” dedi.   Sakarya tanıtım filmi, ‘Huzur Coğrafyası Sakarya’ teması doğrultusunda oluşturulan senaryoya istinaden farklı mevsimlerde görüntüler alınarak hazırlandı. 5 dakika 20 saniyelik film, İngilizce ve Arapça olarak ta seslendirildi. 4K tekniğiyle çekilen film, tüm kamu kurumları, yerel yönetimler ve kuruluşların kullanımına açık olarak tutuluyor. 

 

Sakarya Valiliği İnternet Sitesi İçin Tıklayın. 

 

Video İçin Tıklayın.

 

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.