SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Gezegenimiz İçin 2 Tekerlek Yeter" Avrupa Birliği Erasmus Projesi kapsamında Karasu'ya gelen Proje Ortaklarımızı İlçe Kaymakamımız Dr. Ahmet Naci Helvacı makamında ağırladı."Gezegenimiz İçin 2 Tekerlek Yeter" Avrupa Birliği Erasmus Projesi kapsamında Karasu'ya gelen ekibi İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı makamında ağırladı. Kaymakam Helvacı'ya Belediye Başkanı İshak Sarı ve İlçe Milli eğitim Müdürü Çetin Turhan eşlik etti.

Erasmus+ Spor Destekleri kapsamında, Karasu İlçe Kaymakamlığı ve KARGENÇ koordinesinde CYCLE! 2 Wheels Enough for Our Planet Projesinin Türkiye etabı için yurtdışı ortakları Karasu'ya geldi. Projede içerisinde, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce sürdürülen Spor Sakarya projesi de gerçekleştirildi. 

İlk olarak İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, proje ekibine Karasu'nun genel yapısı hakkında bilgi verdi. Ardından Yunanistan, Romanya ve Avusturya'dan gelen proje ekibi yaşadıkları yeri ve Karasu hakkında genel düşüncelerini Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı'ya anlattılar. Karasu'da Bisiklet yollarının olması, ilçenin genel yapısının düzgünlüğü ve temiz bir ilçe olmasının mutluluk verici olduğunu söyleyen ekip üyeleri özellikle bisiklet yoluna verilen önemden dolayı Belediye Başkanı İshak Sarı'ya teşekkürlerini sundular. 

Programda söz alan Eleni Papaygyri; "2019 yılında Karasu'ya yine bir proje sebebi ile gelmiştim ve gezme fırsatı bulmuştum. Deniziyle, doğasıyla, kentin düzgünlüğüyle güzel bir ilçe. Fakat üç yıl önce gördüğüm Karasu ile şimdiki Karasu arasında çok büyük fark olduğunu gördüm. Bir bisiklet sevdalısı olarak bisiklet yollarını görünce büyük mutluluk duydum. İlçede inanılmaz derecede büyük gelişme var. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

Proje ekibi, Kaymakamlık ziyareti sonrası Geri dönüşüm amaçlı #SanatSakarya kapsamında hurda Bisikletleri Boyayarak sepetlerine Çiçek dikti ve Proje ekibi, gönüllü katılımcılar ile Bisiklet Turu etkinlikleri gerçekleştirerek projeyi tamamladılar.

Etkinliğimize katılan Karasu Bisiklet Derneğine, gönüllü öğrenci, öğretmen ve Karasu Halkına teşekkür ederiz.

 

22-07-202222-07-202222-07-202222-07-202222-07-202222-07-202222-07-202222-07-2022

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.