SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERASMUS+ ve AVRUPA FIRSATLARI

ERASMUS+ ve AVRUPA FIRSATLARI

ERASMUS +  Programından 2015 yılında 58 milyon avro tutarında hibe kaynak kullanan okullarımızın 2016 yılında performansını 2-3 kat artırmayı, KA1 projelerinde sağlanan başarıyı KA1 ve KA3 projelerinde de gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.  KA1, KA2 ve KA3 projelerinin proje başvuru tarihleri linkte yayınlanmıştır (http://eurodesk.ua.gov.tr/avrupa-firsatlari-duyurular/0644.aspx)

Müdürlüklerimiz ve okullarımız şartlarına ve beklentilerine en uygun programı kolaylıkla belirleyebilir;  http://www.ua.gov.tr/programlar/hangi-program-bana-uygun 

Proje hazırlama sürecinde eğitim ihtiyacı olan okullarımız/öğretmenlerimiz ULUSAL AJANS´ın https://eurodesk.ua.gov.tr/TouchPointApi/List linkinden telefon vs. bilgilerine ulaşabilecekleri 65 ildeki 130 tane  EURODESK Temas Noktası  uzmanlarına ulaşarak  ERASMUS+ ve AVRUPA FIRSATLARI  ile ilgili sorularına yüz yüze,  telefon ve internet aracılığıyla cevap alabilir. EURODESK Temas Noktaları ihtiyaca göre kendileri de proje hazırlama eğitimleri verebildikleri gibi herhangi bir konuda yararlanıcılara eğitim vermek üzere bir grup organize edebilirler. 

Müdür ve öğretmenlerimiz EURODESKE SORUN bölümüne sorularını yazdıklarında temas (http://eurodesk.ua.gov.tr/eurodeske-sorun.aspx) noktalarından ve gerekirse EURODESK uzmanlarından sorularına cevap alabilir veya (eurodesktr@eurodesk.eu)  e-posta adresine mesaj gönderebilir.

Proje başvuruları yaptıktan ve sistemden proje numarası aldıktan sonra projelerle ULUSAL AJANS´ta ilgili koordinatörlükteki uzmanlar ilgilenmektedir.

 AVRUPA FIRSATLARI  proje imkanları ve hibe programları şu linkten takip edilmelidir: http://eurodesk.ua.gov.tr/avrupa-firsatlari-duyurular.aspx

Bilgilerinize sunar, Okul Müdürlüklerimize duyurulması, web sitenizde duyuru yayınlanması , okullarımızın proje hazırlamaları ve sunmaya teşvik edilmesi,   proje hazırlama ve yönetimi eğitimleri düzenlenmesi hususlarında gereğini rica ederim.

 

                                                                     Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU

                                                                                   Müsteşar Yardımcısı 

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.