SAKARYA KARASU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BİR VARMIŞ HEP VARMIŞ" ÖĞRETMENLERİMİZEN ANADOLU MASALLARI

29-04-202129-04-2021

 


29-04-2021

29-04-2021
29-04-2021

 

29-04-2021BİR VARMIŞ HEP VARMIŞ

Anadolu Masalları Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu işbirliği ile başlatıldı. Bu proje; çocukların kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren Anadolu masallar ile tanıştırmak için hayata geçirildi. Projede öncelikle akademik bir heyet oluşturularak en sevilen Anadolu masalları derlendi. Bunlar akademisyenlerce incelendi ve 80 masal çocukların seviyesine uygun şekilde yeniden düzenlendi.

Sayın Bakanımız Ziya Selçuk, milli değerlerin hayata geçirilmesi ve çocuklarla buluşturulmasının vazifeleri olduğunu söyleyerek; "Bu vazifemizi yerine getirebilirsek sadece şikayet ettiğimiz bir durum içerisinde değil, çocuklara örnek olduğumuz, onlar için bir rol model ortaya koyduğumuz bir gayretin içinde olabileceğiz. "Masallarımız eğitim sistemi için anahtar bir rol oynuyor." dedi.Bizlerle buradan yola çıkarak bu topraklarla, Türk kimliği ile bağımızı nasıl daha gerçekçi biçimde göstermiş oluruzun da yanıtını vermiş olacağız.Bugün, bir varmış bir yokmuş demeyeceğiz, bir varmış hep varmış diyeceğiz." 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, İlçemiz okullarından farklı branşlardaki gönüllü öğretmenlerimiz ile yapmış olduğumuz çalışmada toplam 14 tane masal anlattık. Bu masallar okul öncesi ve ilkokul öğrenci seviyelerine uygun olarak anlatıldı. Masallarımızdan seçmiş olduğumuz 5 masal da işaret dili ile anlatılarak, işitme engelli öğrencilerimiz içinde hazırlandı.Ayrıca Bir Varmış Hep Varmış çalışmamızda söz ve müziği öğretmenlerimize ait 2 parça bulunmakta. Çekimlerini tamamladığımız masallarımızı her gün bir tane olmak üzere Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü youtube kanalında ve instagram hesabımızda yayınlayacağız.Çalışmamıza katılan gönüllü öğretmenlerimize ve çalışmamıza destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin TURHAN'a teşekkür ediyoruz.

İncilli Mahallesi Plaj Caddesi Hükumet Konağı Kat 4 54500 KARASU/SAKARYA - 0264 718 11 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.